
ЗАПИТАННЯ
Як діяти працівнику у випадку раптового відключення електропостачання, обривання і короткого замикання електрокомунікацій, електрообладнання тощо?
ВІДПОВІДЬ
У разі раптового відключення електропостачання, обривання і короткого замикання електрокомунікацій, електрообладнання тощо працівник повинен зупинити устаткування аварійною кнопкою «СТОП», вимкнути електричні рубильники, перекрити подачу стисненого повітря та води, повідомити керівника, зробити запис у журналі і викликати ремонтні служби.
(п.6.3 розділу 6 глави II Правил охорони праці на об’єктах з переробки пластичних мас)
Читайте також: Безпека працівників під час аварійного відключення електроенергії
Можливі загрози під час відключення електроенергії
- Відсутність освітлення. Це може створювати небезпеку травм через погану видимість, особливо у коридорах, сходах або інших приміщеннях.
- Зупинка систем вентиляції і опалення. У холодну пору року це може призвести до зниження температури у приміщеннях, а в теплу — до погіршення якості повітря.
- Відключення електронних пристроїв. Це стосується не лише навчальної техніки, а й сигналізації чи інших систем безпеки.
- Ризик паніки серед учнів. Відсутність електрики може викликати стрес чи навіть паніку серед дітей, особливо молодшого віку.
- Після відновлення електропостачання необхідно перевірити справність електрообладнання перед його повторним використанням. Провести оцінку можливих пошкоджень чи проблем.
Читайте також: Про безпеку під час аварійного відключення електроенергії в навчальних закладах
Джерело: Управління Держпраці