Суб’єкт господарювання, який експлуатує підіймальні платформи для осіб з інвалідністю, має забезпечити їх утримання в справному стані та безпечну експлуатацію шляхом організації нагляду, технічного обслуговування, технічного огляду та ремонту.
Суб’єкт господарювання має:
- призначити відповідального працівника за утриманням обладнання в справному стані;
- визначити процедуру проведення періодичного технічного обслуговування, налагодження та ремонту обладнання;
- забезпечити в установлений термін і необхідних випадках проведення технічного огляду та експертного обстеження обладнання;
- організувати розроблення та затвердження інструкції з охорони праці для відповідальних працівників, обслуговувального та ремонтного персоналу, працівників, які виконують роботи з робочої платформи підйомників, тощо.
Живий журнал «Охорона праці і пожежна безпека»
Доступний 24/7 у смартфоні, на планшеті чи комп’ютері
Для довідок: 0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua
Працівник, який здійснює нагляд за утриманням та безпечною експлуатацією обладнання, перед призначенням повинен пройти підготовку та перевірку знань з охорони праці, повинен знати вимоги інструкцій з охорони праці для працівників та відповідних інструкцій виробників з монтажу і експлуатації обладнання.
Роботодавцю необхідно здійснювати моніторинг і оцінку технічного стану обладнання шляхом проведення перевірок (первинний, періодичний, позачерговий технічні огляди, експертне обстеження) та нагляду за його безпечною експлуатацією.
Раніше писали: Кому потрібно проходити повторний медогляд у новій системі, яка замінить МСЕК
Для експлуатації підіймальних платформ (вертикальних та похилих) для осіб з інвалідністю необхідно подати до територіального органу Держпраці декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.
Джерело: Управління Держпраці