Про порядок забезпечення захисними засобами для виконання робіт в електроустановках


Про порядок забезпечення захисними засобами для виконання робіт в електроустановках

До засобів захисту працівників від ураження електричним струмом належать інструменти, пристрої, засоби, які не входять до конструкції електроустановки, але водночас призначені для зменшення ризику травмування або ушкодження особи внаслідок дії електричного струму, зокрема:

  • діелектричне взуття;
  • діелектричні килими;
  • ізолювальні підставки;
  • ізолювальні накладки;
  • ізолювальні ковпаки;
  • сигналізатори напруги;
  • захисні огородження (щити, ширми);
  • переносні заземлення;
  • плакати і знаки безпеки тощо.

Для захисту працівників, котрі виконують роботи у межах електричного поля, показники якого перевищують граничні норми, роботодавець повинен забезпечити їх особистими екранувальними комплектами одягу та інструментами.

 

Відповідальність за належне забезпечення працівників достатньою кількістю засобів безпеки, вчасне проведення обстежень та ремонту устаткування покладена на адміністрацію підприємства.

Для організації ретельнішого догляду за джерелами електрозахисту в кожному окремому підрозділі керівник може своїм розпорядженням призначити відповідальних осіб за дотримання вимог охорони праці. Такі особи відповідатимуть за утримання, збереження, облік засобів захисту та перевірку їх на предмет відповідності законодавчим вимогам.

Живий журнал «Охорона праці і пожежна безпека»
Доступний 24/7 у смартфоні, на планшеті чи комп’ютері
Для довідок: 0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua

Перед кожним використанням засоби безпеки слід ретельно оглянути і перевірити. Необхідно звертати увагу на їх комплектність, справність, брак тріщин, уламків, деформації. Під час обстеження рукавиць, спецодягу та взуття слід перевіряти, чи немає вологи, бруду, розривів або проколів.

Крім того, електрозахисні засоби періодично піддають випробуванню змінним струмом частотою 50 Гц: гумові діелектричні рукавички 1 раз на 6 місяців, гумові діелектричні калоші — 1 раз на 12 місяців; гумові діелектричні боти — 1 раз на 36 місяців.

Після успішної перевірки засобів захисту на них роблять позначку, де вказують їх інвентарні номери, строк наступної перевірки та за необхідності — максимально допустимі умови застосування.

Телефонна консультація з охорони праці і пожежної безпеки
Для довідок: 0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua

Джерело: Управління Держпраці

Засоби індивідуального захисту

Матеріали до теми


Про перевірку засобів індивідуального захисту: відповідність вимогам технічного регламенту
Перевірка характеристик продукції засобів індивідуального захисту (далі — ЗІЗ) здійснюється з урахуванням вимог Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою ...
Працівникам, які мають справу з технікою, важливо дотримуватися норм і правил безпеки
Охорона праці – це невіддільна частина ефективної та безпечної роботи будь-якого підприємства. Для працівників, які мають справу з технікою, дотримання ...
Брошура від управління інспекційної діяльності щодо вимог охорони праці під час робіт з електровимірювальними кліщами
Вимоги охорони праці під час робіт з електровимірювальними кліщами Під час використання електровимірювальних кліщів необхідно дотримуватися правил безпеки, щоб уникнути ...