Правила поведінки в ліфті під час пожежі


Правила поведінки в ліфті під час пожежі

Відчули запах диму, побачили полум’я, не знаєте, що робити під час екстреної ситуації, тоді ці правила поведінки в ліфті під час пожежі допоможуть вам завчасно підготуватися до будь-якого сценарію та не панікувати.

За появи ознак пожежі у кабіні чи шахті ліфта потрібно негайно повідомити диспетчера, натиснувши кнопку виклику. Не варто намагатися самотужки відчинити двері ліфта або пробувати вибратись з кабіни.

 

Можливі причини виникнення пожежі

Сучасні конструкції будуються з урахуванням всіх безпекових вимог. Це означає, що при регулярному обслуговуванні ризик отримати травму в кабіні мінімізований. Проте, варто пам’ятати, що конструкція ліфта складається з електричних кабелів, комунікаційних мереж та мастильних матеріалів. За несприятливих умов ці фактори здатні стати причиною виникнення пожежі.

Варто також пам’ятати, що причина для займання кабіни чи шахти ліфта може бути й внутрішньою. Деякі не надто культурні громадяни здатні використовувати шахту в якості сміттєзвалища. А оскільки сміття може бути легкозаймистим, така поведінка не лише неетична, а й небезпечна.

Читайте також: Що робити під час зупинки ліфтової кабіни?

Опинившись у такій ситуації насамперед потрібно не панікувати, а скористатись інформацією, яку передбачають протоколи пожежної безпеки. Саме там зазначені правила поводження у ліфті під час пожежі. Вони дозволять забезпечити власну безпеку та інших людей в екстреній ситуації.

 

Евакуація: правила поведінки під час пожежі у ліфті

У разі пожежі в будинку/офісі мешканці/працівники мають проявити готовність до пожежної евакуації. Щоб мінімізувати можливі негативні наслідки, варто скористатись сходами. Під час пожежі ліфт може працювати несправно, внаслідок чого кабіна здатна застрягнути між поверхами або піддавати людей дії вогню та диму із зовнішнього середовища.

Внаслідок цих факторів сходи є найбільш безпечним та рекомендованим шляхом евакуації з будівлі під час пожежі.

Краще заздалегідь переконатись, що вам відоме розташування аварійних сходів, бо під час виникнення надзвичайної ситуації на отримання цієї інформації може просто не бути часу.

Читайте також: Які існують процедури оцінки відповідності ліфтів

 

Правила безпечного поводження у ліфті під час пожежі

Якщо пожежа застала вас в ліфті, виконуйте такі дії:

  1. Зберігайте спокій. Паніка та втрата здатності до раціонального мислення можуть стати причиною до прийняття неправильних рішень, здатних поставити під загрозу безпеку. В таких обставинах збереження холоднокровності критично важливе для виживання.
  2. Спілкуйтесь з іншими. Якщо у ліфті є діти чи інші пасажири, потрібно їм спокійно повідомити про ситуацію та заохотити не впадати у паніку.
  3. Повідомте диспетчера. Опинившись в ліфті під час пожежі, потрібно негайно натиснути кнопку аварійної сигналізації або зателефонувати за номером диспетчера, вказаним біля пульта керування. Така дія гарантує, що екстрена служба буде повідомлена про ваше місцеперебування, а отже, рятувальна операція відбудеться значно швидше.
  4. Дочекайтесь прибуття рятувальників. Вони дадуть оцінку ситуації та скоординують зусилля, щоб зробити евакуацію максимально безпечною та оперативною.
  5. Захистіть себе від диму. Якщо у кабіну проникає дим, потрібно закрити рот та ніс тканиною або іншими матеріалом. Ці дії мінімізують потрапляння у легені токсичних речовин та продуктів горіння.

Читайте також: У яких випадках не можна експлуатувати ліфти

  1. Знаходьтесь у нижній точці. Дим має здатність підійматись вверх у замкнутому просторі. Внаслідок цього повітря в нижній частині має бути чистішим. Сядьте або ляжте на підлогу, дихайте не глибоко і повільно, так кисню вистачить на довше.
  2. Не варто намагатись самотужки залишити ліфт. Він може почати раптово їхати у будь-якому з напрямків, що може призвести до найгірших наслідків.

Головне – пам’ятати про необхідність зберігати спокій та діяти розсудливо. В переважній більшості випадків така поведінка здатна зберегти життя та здоров’я всіх пасажирів.

Джерело: KIT LIFT


Документи спеціаліста з пожежної безпеки

Документи спеціаліста з пожежної безпеки

  • Приклади основних наказів з питань пожежної безпеки
  • Приклади інструкцій для приміщень об’єкта
  • Журнали реєстрації та обліку
  • Зразок оформлення плану евакуації на випадок пожежі

Придбати

0 (800) 219-977

E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


Про застосування санітарних норм щодо перевищення рівня шуму від генераторів: роз’яснення МОЗ
ЗАПИТАННЯ Чи передбачено штрафи для власників генераторів за перевищення рівня шуму під час роботи приладів з огляду на чинні санітарно-гігієнічні ...
Безпечна утилізація рослин-шкідників
Тематичний тренінг з питань безпечного скошування механічним способом рослин-шкідників, зокрема борщівника Сосновського, проведено для працівників виробничих бригад Національного природного парку ...
Консультації Держпраці з питань безпечної експлуатації транспортних засобів
Роботодавець перед виїздом зобов’язаний проінформувати водія про: умови праці на лінії; місця вантажно-розвантажувальних робіт; особливості вантажу, що перевозиться. Необхідно випускати ...