Більшість з людей, мабуть, вважають працю офісних працівників нешкідливою та безпечною. Тобто, іншими словами, умови праці на робочих місцях офісних працівників виключають вплив небезпечних і шкідливих факторів на працюючих.
Чи так це? Багато професій пов’язані з небезпекою і шкодою для здоров’я. Звичайні офісні працівники теж ризикують здоров’ям, просиджуючи нерухомо по кілька годин у своїх кабінетах. Малорухливий спосіб життя провокує порушення в різних системах організму, але деякі органи більш схильні до захворювань.
Види захворювань в офісних працівників:
- сидіння в неправильному положенні — приводить до появи болі в спині, шиї, а в подальшій перспективі та на синдром хронічної втоми, яке має властивість прогресувати при наявності постійного надмірного перенапруження. При цьому захворюванні порушується сон, з’являється постійна дратівливість;
- діагноз остеохондроз знайомий болем. Супровідний біль в спині може привести до руйнування суглобів хребта і перерости в кіфоз, грижі, остеоартрит та інші захворювання;
- тривале обмеження рухової активності може призвести до порушень венозного кровообігу та здатне спровокувати тромбоз;
- кистьовий тунельний синдром, мабуть, «улюблене» захворювання тих людей, чия робота пов’язана з тривалим перебуванням за комп’ютером. Виражається в онімінні рук, відчутті поколювання, періодичних болях, що розповсюджуються на долоні та ослабленням м’язів рук;
- сидяча робота призводить до набору зайвої ваги та порушень обміну речовин;
- також страждає серцево-судинна система. Тривале сидяче положення призводить до застою в системі хребетних артерій і порушення кровопостачання мозку. Від цього виникають головні болі, знижується пам’ять, підвищується стомлюваність і тиск. Також можуть розвинутися болі в серці та порушення серцевого ритму.
За даними дослідників, люди з сидячою роботою старіють в середньому на десять років раніше, ніж більш активні.
Дослідники з Каролінського Інституту (Швеція) заявили, що людям із сидячою роботою необхідно вставати зі стільця кожні пів години для покращення свого загального стану здоров’я й рівня цукру в крові.
В якості основного заходу запобігання захворюванням при сидячій роботі рекомендований відпочинок, часті спокійні прогулянки на свіжому повітрі, розмірена фізична активність. Також рекомендуються фізичні вправи для підвищення рухливості суглобів, регулярні розминки ніг, фізичні зарядки для нормалізації кровотоку в нижніх кінцівках.
Тож дбайте про особисте здоров’я, рухайтесь, щоб запобігти захворюванням, адже рух — це життя.
Джерело: Управління Держпраці