Працівнику у тимчасове користування видано спецодяг та спецвзуття. Податкові наслідки з податку на доходи фізичних осіб


Працівнику у тимчасове користування видано спецодяг та спецвзуття. Податкові наслідки з податку на доходи фізичних осіб

До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема, вартість спеціального (форменого) одягу та взуття, що надається роботодавцем у тимчасове користування платнику податку, який перебуває з ним у трудових відносинах.

Порядок забезпечення, перелік та граничні строки використання спеціального (у тому числі форменого) одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту встановлюються Кабінетом Міністрів України та/або галузевими нормами безоплатної видачі працівникам спеціального (форменого) одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту.

Згідно з Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом МФУ від 13.01.2015 №4, вартість спеціального (форменого) одягу та взуття, що надається роботодавцем у тимчасове користування платнику податку, який перебуває з ним у трудових відносинах, відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «136».

Якщо працівник, який припиняє трудові відносини з працедавцем, не повертає йому спеціальний (формений) одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, граничний строк використання яких не настав, то вартість такого майна включається до складу місячного оподатковуваного доходу та оподатковується за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

У разі, якщо працівник, що припиняє трудові відносини з працедавцем, не повертає йому спеціальний (формений) одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, граничний строк використання яких не настав, та компенсує залишкову вартість цього майна роботодавцю, то вартість такого майна не включається до складу місячного оподатковуваного доходу.

Зазначена норма передбачена п.п.165.1.9 ст. 165 Податкового кодексу.

Джерело: Головне управління ДФС у Запорізькій області

Матеріали до теми


Про засоби індивідуального захисту: сертифікація, маркування та безпечна експлуатація
В умовах сучасного виробництва, де працівники часто стикаються з різноманітними ризиками, засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) набувають особливої ваги. Інспектори ринкового ...
Охорона праці і промислова безпека під час роботи в хімічних лабораторіях: інфографіка
Від редакції «Охорона праці і пожежна безпека»: Токсичні речовини можуть потрапити в організм постраждалих через: 1) шлунково-кишковий тракт: при вживанні їжі ...
Чи можуть «домашні» вітрогенератори стати альтернативою сонячним панелям взимку
Які є плюси та мінуси в «енергії вітру» Третій рік поспіль українці активно закуповують сонячні панелі. Але їх продуктивність взимку ...