
ЗАПИТАННЯ
В якому випадку автомобільні підйомники підлягають позачерговому випробуванню?
ВІДПОВІДЬ
Згідно з главою VIII пункту 2.18 «Правил охорони праці на автомобільному транспорті», затверджених наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 09.07.2012 № 964, позачерговому технічному огляду підлягають підйомники в разі:
- уведення їх в експлуатацію після ремонту, реконструкції або модернізації;
- перерви в експлуатації більш як на 12 місяців;
- закінчення граничного строку експлуатації (із застосуванням видів робіт, що не використовувалися під час експертного обстеження);
- експлуатаційної чи деградаційної відмови, виявлення зносу (механічного або корозійного), залишкової деформації, тріщин, інших пошкоджень складових частин, деталей або їх елементів, що перевищують допустимі значення;
- аварії або пошкодження, спричиненого надзвичайною ситуацією природного чи техногенного характеру;
- отримання припису посадової особи центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки та охорони праці в разі виявлення дефектів, пошкоджень і порушень цих Правил, що впливають на їх безпечну експлуатацію.
В інших випадках позачерговий технічний огляд підйомників проводиться відповідно до вимог чинного законодавства України або за ініціативою суб’єкта господарювання.
Читайте також: Про дотримання правил безпеки під час використання автомобільних підйомників
Пункт 2.19. Технічний огляд має проводитися відповідно до вимог організаційно-методичних документів, розроблених з урахуванням вимог документації з експлуатації підйомника і Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 року № 687. За відсутності в документації таких вимог організаційно-методичні документи розроблюються з урахуванням вимог цих Правил. Технічний огляд має проводитися за участю працівника, відповідального за технічний стан підйомників.
Джерело: журнал WorkSafe.UA