...

Попри смертельний випадок, в СПП «Україна» не поспішають із створенням служби охорони праці


Двічі впродовж липня-серпня фахівці Управління Держпраці у Рівненській області перевіряли сільськогосподарське приватне підприємство «Україна» Дубровицького району. Перша позапланова перевірка відбулася в рамках спецрозслідування смертельного випадку, що стався на фермі підприємства з робітником із догляду за тваринами. Інспектори видали припис із вимогою усунути порушення до 11 серпня. На жаль, на підприємстві припис виконали не повною мірою. Це показали результати перевірки, яку здійснили фахівці Управління відповідно до плану контрольних заходів.

Зокрема, в «Україні», до сих пір не створено службу охорони праці. А це є вкрай необхідним, адже у сільгоспвиробництві працює понад 100 осіб. Інспектори Управління наголосили на важливості статті 15 ЗУ №2694 «Про охорону праці» п.1.4 «Типового положення про службу охорони праці» НПАОП 0.00-4.21-04.

Крім того, роботодавець не забезпечив працівникам підприємства під час прийняття на роботу проходження попереднього медичного огляду.

Також в «Україні» не усунули порушення, які стосуються АЗС: не одержано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки (газонебезпечні роботи та роботи у вибухо-пожежонебезпечних зонах), не проведено ідентифікацію потенційно небезпечного об’єкту АЗС

Керівника СПП притягнуто до адміністративної відповідальності.

Джерело: прес-служба Головного управління Держпраці в Рівненській області.

Матеріали до теми


Якими є норми ручного переміщення вантажів для осіб жіночої статі
ЗАПИТАННЯ Чи існують обмеження й вимоги, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі? У якому нормативному ...