Основні правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних машин і механізмів


Основні правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних машин і механізмів

Обладнання, що надається працівникам та використовується ними за призначенням, має бути технічно справним. Роботодавець повинен забезпечити належне технічне обслуговування і ремонт обладнання відповідно до вимог експлуатаційних документів на нього, наприклад, настанови (інструкції) з експлуатації, інструкції з технічного обслуговування, інструкції з монтажу, пуску, регулювання та обкатки тощо, викладених державною мовою. Такі документи потрібно надавати працівнику разом з обладнанням.

Крім того, роботодавець зобов’язаний здійснювати моніторинг і оцінку технічного стану обладнання шляхом проведення перевірок (первинний, періодичний, позачерговий технічні огляди, експертне обстеження) та нагляду за його безпечною експлуатацією.

Ризики від впливу основних видів небезпеки, що можуть статися за нормальних умов експлуатації й у разі порушення нормальних умов експлуатації обладнання, які становлять загрозу працівникам, повинні бути унеможливлені або зведені до мінімуму за допомогою виконання запобіжних заходів, спрямованих на унеможливлення прогнозованих ризиків і забезпечення безпеки під час експлуатації обладнання.

Джерело: Управління Держпраці

Матеріали до теми


Про дотримання норм та правил з охорони праці у фермерському господарстві
Враховуючи те, що сільгоспвиробництво залишається одним із найбільш травмонебезпечних, державна служба України з питань праці має забезпечити інформування та надання ...
Основні вимоги охорони праці під час експлуатації навантажувачів
Відповідно до «Правил охорони праці під час експлуатації навантажувачів» НПАОП 0.00-1.83-18, навантажувачі всіх типів підлягають реєстрації. Реєстрація, перереєстрація, тимчасова реєстрація ...