Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Обов’язкові профілактичні щеплення: алгоритм дій керівника під час оформлення документів

Який алгоритм дій керівника для забезпечення подання працівниками документів щодо проходження щеплення, якщо працівники закладу освіти входять до переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням?

Наказом Міністерство охорони здоров’я України від 04.10.2021 р. № 2153 затверджено Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням (далі — Наказ № 2153). Наказ зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.10.2021 за № 1306/36928 та набрав чинності через місяць з дня, коли його офіційно було оприлюднено, тобто з 08 листопада 2021 року.

Відповідно до цього переліку на час карантину обов’язковим профілактичним щепленням проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, підлягають працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;
  • місцевих держадміністрацій та їх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, зокрема спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Законодавець надав місяць працівникам на те, щоби встигнути вакцинуватися.

Одже, якщо працівники вашого підприємства, установи чи закладу мають щепитися, то дії керівника з попередження працівників щодо обов’язкового щеплення можуть бути наступними.

Необхідно письмово інформувати працівників щодо вимог чинного законодавства щодо необхідності щеплення.

Це може бути наказ щодо обов’язкового щеплення проти COVID-19 з посиланням на Наказ № 2153 та пункт 41-6 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», з пропозицією/проханням до 05 листопада 2021 р. надати документ, який підтверджуватиме наявність профілактичного щеплення проти COVID-19.

Нагадаємо, такими документами можуть бути:

  • документ, який підтверджує, що працівник отримав повний курс вакцинації або одну дозу дводозної вакцини від COVID-19, включеної ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;
  • міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовтий сертифікат) або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелений сертифікат), які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях.

Виняток: особи, які мають абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень та надали медичний висновок про це — форму № 028-1/о «Висновок лікаря щодо наявності протипоказань до вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2».

Крім того, роботодавець має у такому повідомленні надати всю необхідну інформацію та сприяти проходженню профілактичного щеплення.

В наказі можна зробити зауваження, що якщо в зазначений строк працівник не надасть одного із зазначених документів, не проінформує роботодавця, що вже пройшов хоча б перший етап щеплення, якщо він ухилятиметься від вакцинації, то 08 листопада 2021 р. він буде відсторонений від роботи без збереження заробітної плати на підставі статті 46 Кодексу законів про працю України та статті 12 Закону України від 06.04.2000 р. № 1645-III «Про захист населення від інфекційних хвороб».

З зазначеним наказом працівників ознайомлюють під розпис.

Письмове повідомлення може статися у пригоді, якщо працівник буде оскаржувати відсторонення, посилаючись на те, що не знав про необхідність надати документ про вакцинацію або довідку про абсолютні протипоказання до профілактичних щеплень.

Джерело: Управління Держпраці



Розсилка новин