Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Нові правила перевірок дотримання трудового законодавства діють із 27 квітня

Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання» № 1320-IX, який був ухвалений парламентом 4 березня 2021 року (законопроект № 958). Закон набере чинності 27 квітня 2021 р.

Законом зокрема:

  • розмежовано державний, внутрішній та громадський контроль за додержанням законодавства про працю;
  • уточнено підстави для притягнення до відповідальності за недопущення до проведення перевірки, створення перешкод у її проведенні;
  • встановлено адміністративну відповідальність посадових осіб органів державного нагляду (контролю) за винесення приписів, розпоряджень, податкових повідомлень-рішень, вимог та рішень про накладення фінансових стягнень, що скасовані в адміністративному чи судовому порядку тощо.

Надалі невиконання законних вимог посадових осіб Держпраці чи її територіальних органів щодо усунення порушень законодавства про працю, зайнятість населення та загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також недопущення посадових осіб цих органів до здійснення заходів державного нагляду (контролю), підстави яких визначені законом, потягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від 850 до 1700 грн.

Стосовно розмежування контролю за дотриманням трудового законодавства встановили, що органи місцевого самоврядування можуть виступати з ініціативою щодо здійснення заходів указаного державного нагляду (контролю) на підприємствах, в установах та організаціях, що не перебувають у комунальній власності, а також стосовно фізичних осіб — підприємців, які використовують працю найманих працівників. Це буде відбуватися шляхом подання посадовими особами органів місцевого самоврядування відповідного звернення до Держпраці з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОНРозсилка новин