Дотримання вимог промислової безпеки в ТОВ «Т-стиль» перевірили фахівці Управління Держпраці у Рівненській області. Інспектори проаналізували стан охорони праці в майже 20 виробничих об’єктів фірми. Перевіркою встановлено 149 порушень.
Зокрема, типовими є: відсутність дозволів на експлуатацію обладнання з підвищеною небезпекою та на виконання робіт підвищеної небезпеки; експлуатаційної документації на технологічне обладнання; даних експертизи на відповідність придбаного за кордоном технологічного устаткування; на деяких верстатах відсутнє захисне огородження тощо. Встановлено, що 30 швачок не мають відповідної професійної підготовки. До того ж, швачки, які виготовляють спецодяг, самі його не мають, як і інші працівники. Не убезпечені вони також від пожежі, адже виробнича будівля швейного цеху не оснащена автоматичними установками пожежної сигналізації, пожежогасіння, системами оповіщення про пожежу
Роботодавець не забезпечив проведення періодичних (не рідше одного разу на рік) обстежень обладнання під тиском. Монтаж посудин, що працюють під тиском, проведено в 2015 році організацією, в якої відсутній відповідний дозвіл. Відсутні документи, що підтверджують якість проведення монтажних робіт і налагодження. Низку несправностей виявили фахівці Управління Держпраці у вантажопідіймальних кранах, електро- , газовому- автогосподарствах.
Читайте також:
Шкідливий вплив хімічних речовин на здоров’я працівників текстильної промисловості
Вкрай небезпечно працювати у фарбувальному цеху: місця фасування-розливу хімічних (кислоти, луги, барвники, допоміжні речовин) та приготування робочих розчинів, які використовуються для фарбування трикотажного полотна на фарбувальних машинах не облаштовані водопостачанням (умивальником, водопровідною колонкою з центральним водопостачанням), водовідведенням (каналізацією) для запобігання отримання хімічних опіків, тощо; місцевою витяжною вентиляцією для захисту обслуговуючого персоналу від впливу шкідливих речовин; розчинами для нейтралізації концентрованих кислот, лугів тощо.
За підсумками перевірки інспектори склали відповідний акт. Керівництву фірми надіслано попередження про необхідність негайного зупинення робіт (виробництва) на 40 об’єктах у зв’язку з виявленням порушень, небезпечних для життя.
На жаль, керівництво підприємства відмовилося підписати акт і припис, які відповідно до законодавства направлені рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Тому небезпека травмування працівників і виникнення аварійних ситуацій залишаються на совісті роботодавця.
Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека» за матеріалами Управління Держпраці у Рівненській області.