Через несприятливі погодні умови, що спостерігаються у Молдові, Румунії, Польщі та Чехії, існує загроза забруднення поверхневих водойм. Це стосується річок Дністер і Дунай, а також озера Ялпуг, які забезпечують питною водою певну частину населення Одеської області. Про це повідомили в Одеському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ.
Для запобігання виникнення інфекційних захворювань та надзвичайних ситуацій, Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб посилив низку заходів, а саме:
- моніторинг за якістю питного водопостачання, яке здійснюється з поверхневих водойм Одещини;
- постійний контроль за станом здоров’я населення області;
- санітарно-освітня робота серед населення про важливість дотримання гігієни та профілактики інфекційних захворювань.
Фахівці запевнили, що ситуація знаходиться під постійним контролем, у випадку змін – проінформують додатково.
«Задля високого рівня техногенної безпеки й цивільного захисту слід об’єднувати зусилля держави, спеціалістів та громадян» — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»
Нагадаємо, днями секретар Чернігівської міської ради повідомив, що забруднена вода з річки Сейм, яка протікає росією та впадає у річку Десна, може дістатися до Чернігова. Згодом у Десні біля Чернігова потемніла вода: було зафіксовано масовий мор риби.
Як розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, забруднення Сейму – результат скидання нечистот з російського цукрового заводу.
У Чернігові були зафіксовані найгірші проби води через забруднення, яке поширюється річкою Десна. За даними Міністерства захисту довкілля, 11 вересня забруднення досягло села Ладинка в Чернігівській області.
Небезпека харчових отруєнь та кишкових інфекцій. Як запобігти? — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»
Міндовкілля застерігало, що забруднена вода може досягнути Київщини.
Київводоканал заявив, що скоригує процес водопідготовки у разі потреби.
Джерело: СУДОВО-ЮРИДИЧНА ГАЗЕТА