МОЗ спростовує інформацію про спалахи холери в Україні


МОЗ спростовує інформацію про спалахи холери в Україні

Інтернетом масово шириться фейк щодо спалахів холери в областях, які постраждали від підтоплення внаслідок руйнування росіянами Каховської ГЕС. Відповідні повідомлення також розсилаються користувачам через месенджери.

МОЗ заявляє, що ця інформація не відповідає дійсності та є частиною ворожої ІПСО. На сьогодні в Україні на території Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської та Одеської областей не зареєстровано жодного підтвердженого випадку холери. В разі виявлення підозр або випадків захворювання Міністерство охорони здоров’я повідомить про це на офіційному сайті відомства та сторінках у соціальних мережах.

Наразі медзаклади в постраждалих через руйнування Каховської ГЕС областях готові до реагування на спалахи гострих кишкових інфекцій, в тому числі і випадків холери. Лікарні забезпечені тестами (швидкими та ПЛР) для діагностики та спеціальними наборами для лікування у разі випадків холери.

Раніше писали: Про можливе поширення гострих кишкових інфекцій у результаті аварії на Каховській ГЕС: рекомендації щодо профілактичних заходів

«Центри контролю та профілактики хвороб щоденно проводять моніторинг води — питної та з поверхневих водойм — й оперативно інформують органи місцевого самоврядування про зміну у показниках якості та безпечності води, розподіляють таблетки для знезараження питної води серед населення, у тому числі через органи самоврядування у громадах. Крім того, фахівці ЦКПХ інформують населення щодо небезпеки та заборони купання, особливо на Одещині. Наразі лабораторні дослідження питної води та води з поверхневих водойм здійснюються усіма відповідними відомствами і службами. Тому закликаю громадян не довіряти “фейкам” з соціальних мереж, а отримувати інформацію з офіційних джерел МОЗ», — наголосив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

За підсумками проведених досліджень, вода, яка подається централізовано через мережу водопостачання або підвозиться населенню, а також бутильована вода відповідає Державним санітарним правилам і нормам та є безпечною для споживання.

На території Херсонської, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Одеської областей на базі центрів контролю та профілактики хвороб сформовано 97 груп оперативного реагування на біологічні, хімічні та радіаційні загрози. Вздовж річища Дніпра та вздовж морського узбережжя щоденно проводиться моніторинг води поверхневих водойм в Одеській, Миколаївській і Херсонській областях.

Токсичні речовини. Що робити при отруєнні невідомою речовиною — читайте у спецвипуску від журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

Наразі найбільш значні відхилення від показників безпеки згідно з вірусологічними, мікробіологічними та паразитологічними дослідженнями зафіксовано в Одеській області.

 

Нагадуємо, що купатися чи використовувати таку воду для обробки харчових продуктів або господарських цілей — не можна. Також заборонено виловлювати та вживати рибу із забруднених водойм.

Джерело: МОЗ


ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА: як зберегти життя/здоров’я потерпілого + практичний кейс про правила в умовах бойових дій

Спецвипуск № 1, 2023

  • Як діяти в разі виникнення забоїв, переломів, кровотеч, опіків, уражень електричним струмом
  • Як допомогти пораненим під час збройних протистоянь та транспортуванні їх в укриття
  • Багато іншого про дії при виникненні загрозливих станів для життя

Замовити

(067) 317-58-86 

Матеріали до теми