Моніторинг надійності роботи енергетичних господарств соціально важливих об’єктів


Моніторинг надійності роботи енергетичних господарств соціально важливих об’єктів

Держенергонагляд, на виконання доручення Міністерства енергетики України, тримає на контролі процес підготовки систем енергопостачання соціально важливих об’єктів, які забезпечують життєдіяльність громад, до роботи у випадку позаштатних ситуацій. Йдеться про заклади охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери та державних установ, які визначені Київською міською та обласними держадміністраціями пріоритетними.

Зокрема, відомство здійснює моніторинг забезпечення безпеки енергопостачання, а саме в частині перевірки роботи схем автоматичного введення резерву та резервних автономних джерел живлення, а також технічного стану та організації експлуатації теплових господарств таких об’єктів.

Регулярне оцінювання готовності систем енергопостачання пріоритетних соціально важливих об’єктів передбачає перевірку стану інфраструктури, наявність резервних джерел енергії, систем автоматизації та контролю, а також кадрових ресурсів для оперативного реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

 

Читайте також: Куди рухається сонячна енергетика в Україні та світі. Які можливості в цій сфері існують для бізнесу

На сьогодні фахівці територіальних органів Держенергонагляду спільно з представниками операторів системи розподілу оцінили стан забезпечення безпеки електропостачання 1 775 соціально важливих об’єктів. Також здійснили моніторинг технічного стану та організації експлуатації теплових господарств 1 576 закладів та установ.

Під час оглядів надано 5 530 зауважень щодо дотримання вимог нормативно-правових актів, норм та правил у галузі електроенергетики та 3 421 – у сфері теплопостачання щодо технічного стану та організації експлуатації енергооб’єктів.

За результатами оглядів, керівництву суб’єктів господарювання надано рекомендації щодо усунення недоліків.

Наразі усунуто близько 76 % зауважень у галузі електроенергетики та майже 92 % – у сфері теплопостачання. Держенергонагляд тримає на контролі виконання рекомендацій.

Читайте також: Перелік документів, які набувають чинності у липні 2024 року

Зазначимо, що моніторинг допомагає установам та організаціям, у яких немає власних енергетичних підрозділів, виявляти потенційні проблеми в електро- та тепломережах, вживати заходів для запобігання аваріям та убезпечити персонал та користувачів об’єктів.

Також оцінювання надає місцевій владі ключову інформацію для планування заходів та визначення цільових коштів у власних бюджетах для розв’язання проблемних питань.

Читайте також: Українців закликали встановлювати сонячні установки

Джерело: Державна інспекція енергетичного нагляду України


Документи спеціаліста з пожежної безпеки

Документи спеціаліста з пожежної безпеки

  • Приклади основних наказів з питань пожежної безпеки
  • Приклади інструкцій для приміщень об’єкта
  • Журнали реєстрації та обліку
  • Зразок оформлення плану евакуації на випадок пожежі

Придбати

0 (800) 219-977

E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


Як підготувати документи, що витримають будь-яку перевірку Держпраці: базові НПА та актуальний перелік положень
Перевірка Державної служби з охорони праці — важливий та відповідальний захід, до якого готується будь-яке підприємство чи організація, прагнучи, щоб ...
Погане ставлення до працівників є підставою для позапланових перевірок
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт № 11044, яким розширила підстави для проведення позапланових перевірок Держпраці — за заявою працівника ...
Про заходи державного нагляду (контролю) у періоду дії воєнного стану
Інформаційно-роз’яснювальну роботу в одному з товариств з обмеженою відповідальністю провели посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій області. Вони, зокрема, нагадали, ...
Порядок відеофіксації процесу перевірки транспортних засобів набуде чинності 1 липня
МВС наказом від 23.05.2025 № 348 змінило дату набрання чинності Порядком відеофіксації процесу перевірки конструкції та технічного стану колісного транспортного ...