Ментальне здоров’я: як не дати стресу перемогти?


Ментальне здоров’я: як не дати стресу перемогти?

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я створено цикл анімаційних відеороликів, які простою мовою пояснюють природу стресу, його вплив на людину, розповідають про техніки й методики, що допоможуть підтримувати внутрішній стан — свій та тих, хто поруч.

«Щодня наша психіка витрачає величезні зусилля, аби знеболити рани, яких завдає нам війна. І як результат — часто емоції завмирають, бо не може людина бути чутливою до такої кількості горя навколо. Про те, чому не варто тримати переживання в собі — один із відеороликів про психологічну підтримку, цикл яких створили ГО «Безбар’єрність» спільно з МОЗ України за підтримки ВООЗ в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я», — зазначила Олена Зеленська.

Всього наразі презентовано чотири відеоролики, які розповідають про реакцію людини на стрес і про те, як наш організм до нього адаптується. Ролики наголошують на необхідності переживати емоції та не тримати все у собі. Кожен епізод має субтитрування та переклад українською жестовою мовою, тож є доступними для людей з порушеннями зору та слуху.

Перша серія із циклу анімованих відеороликів про психологічну підтримку, присвячена природі стресу та його ролі у нашому житті.

Що таке стрес та навіщо він потрібен?

Друга серія із циклу анімованих відеороликів, присвячена реакціям людини на стрес.

Як ми реагуємо на виклики та стрес?

Третя серія із циклу анімованих відеороликів про психологічну підтримку, присвячена впливу стресу на організм.

Як стрес впливає на організм?

Четверта серія із циклу анімованих відеороликів, яка привертає увагу до необхідності переживати емоції та не тримати все у собі.

Чому не можна тримати все у собі?

Створення ще чотирьох анімаційних відеороликів — у роботі у потужної креативної команди. Зокрема, над проєктом працюють український художник-мультиплікатор, автор анімації до кліпу ТНМК «Історія України за 5 хвилин», кліпу «Монах» гурту DakhaBrakha Сашко Даниленко; сценарист, сучасний український письменник, журналіст та блогер, лауреат літературних конкурсів, автор книги «Рікі та дороги», яку включено до списку видатних книжок для дітей з інвалідністю, Марк Лівін; аніматорка та ілюстраторка, авторка анімації кліпу «В тренді пафос» гурту «Калуш» Марина Веремеєнко; диктор, український актор театру, кіно та дубляжу, відомий завдяки дублюванню персонажів фільмів, заснованих на коміксах Marvel, Дмитро Гаврилов.

Відеоролики створено громадською організацією «Безбар’єрність» спільно з Міністерством охорони здоров’я України за підтримки ВООЗ у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я, створення якої ініціювала перша леді Олена Зеленська. Епізоди базуються на матеріалах ВООЗ, зокрема ілюстрованому керівництву «Важливі навички в періоди стресу» та посібнику «Базові навички турботи про себе та інших».

Всеукраїнська програма ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської створює звичку піклуватися про своє ментальне здоров’я, щоб українці знайшли в собі приховане джерело сили у складні часи. Розробку та впровадження програми координує МОЗ України у тісній взаємодії з українськими та міжнародними фахівцями. Ініціатива реалізується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

Матеріали до теми


Поради щодо запобігання респіраторним інфекційним захворюванням в холодну пору року
Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) є поширеними в осінньо-зимовий період, проте дотримання простих профілактичних заходів допоможе знизити ризик захворювання. 1. ...
Допомога у кризових ситуаціях: чого не треба робити, надаючи першу психологічну допомогу
Головний спеціаліст сектору з питань впровадження та реалізації програм психосоціальної підтримки управління інспекційної діяльності у Запорізькій області Світлана Семенова радить, ...