Канада візьме участь у реалізації навчальних програм у протимінній діяльності за участю жінок


Канада візьме участь у реалізації навчальних програм у протимінній діяльності за участю жінок

Активне залучення жінок до учасників протимінної діяльності в Україні сприятиме підвищенню оперативності та ефективності цього процесу. Україна зацікавлена у підтримці Канади щодо просування гендерно-трансформаційної протимінної діяльності в Україні. Про це зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з Послом Канади у справах жінок, миру та безпеки Жаклін О’Ніл.

Участь у заході взяли представники Мінекономіки, Мінсоцполітики, МЗС, Посольства Канади в Україні, ПРООН в Україні, ЮНІСЕФ в Україні, HALO Trust в Україні.

Письмова консультація — замовте послугу від експертів журналу «Охорона праці і пожежна безпека»
Для довідок: 0 (800) 219-977

«Гендерна рівність розглядається як невіддільна частина політики України, яка базується на принципах інтеграції, інклюзивності та цілісності. Це стосується всіх видів діяльності, зокрема, і таких важливих напрямів, як розмінування. На сьогодні в Україні вже є помітні результати: середній рівень залучення жінок серед усіх державних і недержавних операторів сягає близько 30%, що відповідає порядку денному НАТО «Жінки, мир і безпека». Ми прагнемо збільшити участь жінок у діяльності операторів протимінної діяльності, тож для нас є цінною підтримка наших канадських партнерів у цьому питанні», — зауважила Юлія Свириденко.

Допомога Канади на протимінну діяльність (ПДМ) передбачає близько 28,6 млн дол. США з 2022 року та складається з 12 проектів, більшість із яких було реалізовано у 2023 році. Також у лютому 2024 року Канада виділила кошти на проекти у сфері ПМД (в рамках 28,6 млн доларів США): Гендерно-інклюзивне розмінування для сталого майбутнього в Україні, Підтримка сталості розмінування в Україні, Програма підтримки України Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування.

 

«Україна має обмежені ресурси у протимінній діяльності, ми потребуємо більше операторів з розмінування, більше техніки, навчання саперів. Уряд розглядає питання державного фінансування приватних операторів, що дозволить збільшити кількість таких компаній на ринку України, а також зацікавити міжнародні компанії активно приєднуватися до процесу розмінування українських земель», — зазначила пані Свириденко.

Розроблення документів з охорони праці
Для довідок: 0 (800) 219-977 

Перший віце-прем’єр-міністр додала, що в контексті залучення до професійної участі у протимінній діяльності необхідно приділяти увагу представникам соціальних категорій та груп, що становлять особливий інтерес держави. Уряд націлений забезпечити професійну реалізацію та соціальну інтеграцію жінок, ветеранів та ветеранок, осіб, постраждалих від вибухонебезпечних предметів та осіб з інвалідністю через залучення до виконання робіт у сфері протимінної діяльності.

Уряд сподівається, що канадські партнери приєднаються до створення відповідних програм з навчання у ПМД, зокрема, для жінок.

Джерело: Урядовий портал

Передплата 2024

Матеріали до теми


Підписано Закон № 3696: збільшення штрафів за порушення норм військового обліку та мобілізації
Президент підписав Закон України від 9 травня 2024 року № 3696-IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення ...
Кабміном внесено зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком
Уряд знову вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів ...