Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Ефективність респіраторів для запобігання COVID-19

Фільтрувальний одноразовий респіратор (маркування FF), використовується для захисту органів дихання користувача від дрібних шкідливих аерозолів, пилу, диму, смогу, вірусів.

Важливою умовою ефективного захисту є щільне прилягання респіратора до обличчя користувача. Для цього потрібно забезпечити перевірку відповідності півмаски одним із відомих способів (Fit-test, Quantifit test) прямо на робочому місці1. В умовах розповсюдження інфекцій фільтрувальні одноразові респіратори необхідно застосовувати сумісно із засобами захисту очей (рекомендуються окуляри закритого типу).

Щільне прилягання фільтрувальних півмасок приводить до фізичного дискомфорту, а значний час проведений в ній ще й до психологічного, що позначається на його ефективності через бажання позбутись респіратора, часте його знімання тощо.

Існує значна кількість лабораторних досліджень щодо високої ефективності фільтрувальних респіраторів для захисту медичних працівників у порівнянні з медичними масками. Однак всі вони мають певні обмеження, які формуються лабораторними умовами: обмежений час використання, підбір тільки спеціально навчених і підготовлених випробувачів, які попередньо пройшли перевірку на відповідність півмаски антропометричним параметрам обличчя, виконання стандартних вправ (ходьба, розмови, рухи головою). Зрозуміло, що в реальних умовах не все виходить так, як хотілось.

Аналіз опублікованих даних дозволяє стверджувати, що за певних умов використання можна досягти достатнього рівня захисту. Однак в умовах тотальної нестачі ЗІЗ, появі значної кількості неякісних ЗІЗ, невміння їх правильно застосовувати та відчутний психологічний і фізичний дискомфорт за час їх носіння, призводять до суттєвого погіршення захищеності користувачів.

Варто зазначити, що медичні маски призначені, насамперед, для захисту навколишнього середовища від людини, тоді як фільтрувальні респіратори захищають людину від небезпечного навколишнього середовища.
____________
1 Рекомендуємо ознайомитись зі статтею «На захисті дихання: фільтрувальні респіратори» в № № 4, 5, 6-2019 ОППБ.

Підготовано редакцією за інформацією професора кафедри охорони праці і цивільної безпеки НТУ «Дніпровська політехніка», д. т. н. С. І. Чеберячка

Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»

Переконайтеся, що ви передплатили журнал і вся необхідна інформація є під рукою!Розсилка новин