Держпраці розширює напрями консультаційної підтримки роботодавців


Держпраці розширює напрями консультаційної підтримки роботодавців

Поряд з активною реалізацією проєкту надання консультаційної допомоги релокованим підприємствам та суб’єктам господарювання, що продовжують діяльність в умовах війни, Держпраці не припиняє роботу щодо впровадження додаткових заходів, спрямованих на підтримку бізнесу та економіки країни.

Зокрема, Держпраці розпочинає окремий напрям проєкту — надання консультаційної допомоги суб’єктам господарювання, які обмежили виконання окремих робіт або експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, у зв’язку з порушеннями вимог законодавства з питань охорони праці, в тому числі через відсутність дозволів та декларацій відповідності.

Держпраці консультуватиме роботодавців стосовно нововведень законодавства, якими на період воєнного стану запроваджено спрощений процес набуття права на виконання робіт підвищеної небезпеки і на експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, зокрема на підставі подання декларацій про провадження господарської діяльності відповідно до постанови КМУ від 18.03.2022 р. № 314.

Реалізація цього проекту не лише дозволить діяти на випередження та не допустити призупинки діяльності підприємств та організацій в умовах війни, а і сприятиме їх безперебійній роботі.

Ефективність таких заходів Держпраці вже підтверджено пілотуванням проєкту у Вінницькій області. Так, завдяки інформаційному супроводу суб’єктів господарювання посадовцями Держпраці, було відновлено роботу (виконання окремих робіт або експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки) на 17 підприємствах Вінниччини, де працює майже 2 тис. працівників.

Така інформаційна підтримка Держпраці є вагомим внеском для відновлення та належного функціонування економічно активних підприємств, які створюють робочі місця та сплачують податки, що, у свою чергу, є запорукою розвитку економіки держави в умовах воєнного стану.

Важливо! Звернутися по допомогу й отримати її у зручній формі може кожен суб’єкт господарювання.

Для цього достатньо на інформаційному порталі відвідати розділ «Консультаційна підтримка роботодавців» і залишити заявку на отримання консультативної допомоги. Після цього спеціалісти Держпраці зв’яжуться із контактними особами для уточнення форми надання допомоги чи відповіді на питання, що турбують роботодавця.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Матеріали до теми


Щодо деяких питань господарської діяльності з виробництва вибухових матеріалів промислового призначення
Звертаємо увагу, що Законом України від 10 жовтня 2024 року № 4017-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ...
Про формальну невідповідність рухомого обладнання, що працює під тиском
Технічний регламент рухомого обладнання, що працює під тиском, визначає, що орган ринкового нагляду невідкладно вимагає від відповідного суб’єкта господарювання вжиття ...