Поряд з активною реалізацією проєкту надання консультаційної допомоги релокованим підприємствам та суб’єктам господарювання, що продовжують діяльність в умовах війни, Держпраці не припиняє роботу щодо впровадження додаткових заходів, спрямованих на підтримку бізнесу та економіки країни.
Зокрема, Держпраці розпочинає окремий напрям проєкту — надання консультаційної допомоги суб’єктам господарювання, які обмежили виконання окремих робіт або експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, у зв’язку з порушеннями вимог законодавства з питань охорони праці, в тому числі через відсутність дозволів та декларацій відповідності.
Держпраці консультуватиме роботодавців стосовно нововведень законодавства, якими на період воєнного стану запроваджено спрощений процес набуття права на виконання робіт підвищеної небезпеки і на експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, зокрема на підставі подання декларацій про провадження господарської діяльності відповідно до постанови КМУ від 18.03.2022 р. № 314.
Реалізація цього проекту не лише дозволить діяти на випередження та не допустити призупинки діяльності підприємств та організацій в умовах війни, а і сприятиме їх безперебійній роботі.
Ефективність таких заходів Держпраці вже підтверджено пілотуванням проєкту у Вінницькій області. Так, завдяки інформаційному супроводу суб’єктів господарювання посадовцями Держпраці, було відновлено роботу (виконання окремих робіт або експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки) на 17 підприємствах Вінниччини, де працює майже 2 тис. працівників.
Така інформаційна підтримка Держпраці є вагомим внеском для відновлення та належного функціонування економічно активних підприємств, які створюють робочі місця та сплачують податки, що, у свою чергу, є запорукою розвитку економіки держави в умовах воєнного стану.
Важливо! Звернутися по допомогу й отримати її у зручній формі може кожен суб’єкт господарювання.
Для цього достатньо на інформаційному порталі відвідати розділ «Консультаційна підтримка роботодавців» і залишити заявку на отримання консультативної допомоги. Після цього спеціалісти Держпраці зв’яжуться із контактними особами для уточнення форми надання допомоги чи відповіді на питання, що турбують роботодавця.