Чи потрібно проводити атестацію робочих місць бухгалтерів, економістів, юрисконсультів, секретарів, якщо вони працюють з ПК?


Чи потрібно проводити атестацію робочих місць бухгалтерів, економістів, юрисконсультів, секретарів, якщо вони працюють з ПК?

Чи необхідно проведення атестації робочих місць для персоналу певних категорій (професій), зокрема: головний бухгалтер, заступник головного бухгалтера, провідний бухгалтер, бухгалтер І категорії, бухгалтер ІІ категорії, бухгалтер, начальник планово-економічного бюро, провідний економіст, економіст І категорії, економіст ІІ категорії, економіст, провідний юрисконсульт, юрисконсульт ІІ категорії, провідний інженер з кадрів, технік І категорії (секретар), технік ІІ категорії (секретар), технік (секретар), праця яких пов’язана з персональним комп’ютером?

Атестація робочих місць за умовами праці для персоналу зазначених категорій (професій) не проводиться.
Працівникам (незалежно від обійманої посади), які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах (у т.ч. на персональних комп’ютерах незалежно від виду монітора) і яким тривалість щорічної відпустки не визначена іншими нормативно-правовими актами, надається право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів (поз.58 розділу ХХІІ «Загальні професії за всіма галузями господарства» підрозділу «Інші види виробництв» Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров”я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 №1290; далі – Список №1290).

Основним документом, що регулює виробничі, трудові, соціально-економічні відносини є колективний договір.
Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

У розрахунок часу, що дає право працівникові на таку відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менш як половину тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цеху, професії або посади.

Відпустки надаються з дотриманням загальних правових норм чинного законодавства за умови врахування особливостей, передбачених спеціальними нормативними актами та прописані у колективному договорі.

Отже, головний бухгалтер, заступник головного бухгалтера, провідний бухгалтер, бухгалтер І категорії, бухгалтер ІІ категорії, бухгалтер, начальник планово-економічного бюро, провідний економіст, економіст І категорії, економіст ІІ категорії, економіст, провідний юрисконсульт, юрисконсульт ІІ категорії, провідний інженер з кадрів, технік І категорії (секретар), технік ІІ категорії (секретар), технік (секретар), мають право на щорічну додаткову відпустку за умови встановлення цієї відпустки колективним чи трудовим договором.

Автор: Світлана Нагорна, головний державний інспектор сектору експертизи умов праці Управління Держпраці у Рівненській області.

Джерело: прес-центр Управління Держпраці у  Рівненській області.

Матеріали до теми


Щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці та психосоціальну підтримку працівників
Організаційні питання проведення атестації робочих місць за умовами праці Для організації та проведення атестації керівник підприємства видає наказ, у якому ...
Щодо впровадження письмової політики психосоціальної підтримки на робочому місці
Закон України від 14.10.1992 р. № 2694-XII «Про охорону праці» зобов’язує роботодавця організовувати проведення атестації робочих місць на відповідність нормативно-правовим ...
Про актуальні питання гігієни праці
Південно-Західним міжрегіональним управлінням Державної служби з питань праці проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу для представників адміністрації Тернопільського національного педагогічного університету імені В. ...