Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Чи належать роботи з обслуговування принтерів до робіт з підвищеною небезпекою?

Существуют ли нормативные акты Украины, которые регулируют использование заправленных (восстановленных) картриджей для принтеров? Есть ли потенциальная угроза для здоровья сотрудников, которые находятся в одном помещении с принтерами, где используются заправленные картриджи?

Роботи на копіювальних і розмножувальних машинах відносяться до Переліку робіт з підвищеною небезпекою (п. 114 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26 січня 2005 р. № 15).

До нормативних документів, які визначають вимоги безпеки під час експлуатації копіювального обладнання, відносяться:

— Правила охорони праці для видавництв і редакцій (НПАОП 22.1-1.01-96);
— Правила охорони праці для підприємств та організацій поліграфічної промисловості (НПАОП 22.1-1.02-07);
— ДСаНПіН 3.3.1-176-2011 «Підприємства та організації поліграфічної промисловості».

Наприклад, існує розділ 4.6 «Дільниця оперативного розмноження інформації» НПАОП 22.1-1.01-96); «на копіювальних цехах (дільницях) рекомендуються люмінесцентні лампи з жовтим люмінофором або лампи розжарювання» (п. 5.2 розділу V ДСаНПіН 3.3.1-176-2011).

Інші вимоги безпеки (зокрема, вимоги до заправки картриджів копіювальних апаратів) визначаються експлуатаційною документацією заводів-виробників копіювального обладнання.

Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

Усі видання з охорони праці



Розсилка новин