
В Україні офіційно запроваджується нова категорія операторів — зовнішніх пілотів безпілотних літальних апаратів, які проводитимуть аеророзвідку і виявлятимуть вибухонебезпечні предмети. Про це повідомили у Міністерстві оборони.
У відомстві інформують, що відповідний стандарт ДСТУ 8820-4:2025 «Протимінна діяльність. Процеси управління. Частина 4. Процеси механізованого розмінування» на сьогодні вже затверджений. Він визначає ключові принципи та вимоги до застосування механізованих засобів розмінування під час очищення територій від вибухонебезпечних предметів. Набуде чинності цей документ 1 травня 2025 року.
Стандарт ДСТУ 8820-4:2025 регламентує використання різних типів механізованих засобів розмінування – від призначених для обробки ґрунту до тих, що виявляють та знешкоджують вибухонебезпечні предмети. Також узгоджує національну нормативну базу з міжнародними стандартами IMAS (International Mine Action Standards).
Ним встановлені вимоги до операторів механізованих засобів розмінування, їхнього навчання і сертифікації, унормовані заходи безпеки під час експлуатації техніки, включно з дистанційним й автономним керуванням.
Мінно-вибухова травма: поведінка на місці події, домедична допомога — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»
Розробляли документ фахівці Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки й інші зацікавлені сторони.
«Цей стандарт є важливим кроком для підвищення ефективності гуманітарного розмінування в Україні та впровадження передових світових практик у боротьбі з мінною загрозою», — зауважили у міністерстві.
Зазначається, що у планах — створити для тестування механізованих засобів розмінування спеціальний полігон. Це дозволить забезпечити перевірку техніки в реальних умовах, підвищуючи ефективність її використання.
Джерело: Укрінформ