Безпека робіт за допомогою навантажувачів


Безпека робіт за допомогою навантажувачів

Пропонуємо практичні поради і рекомендації щодо поліпшення умов праці безпосередньо на робочих місцях.

Під час виконання робіт навантажувачами слід дотримуватися «Правил охорони праці під час експлуатації навантажувачів», затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 27 серпня 2018 року № 1220.

АУДИТ ОХОРОНИ ПРАЦІ — незалежна комплексна перевірка підприємства на відповідність законодавству України
0 (800) 219-977 • E-mail: info@mediapro.com.ua

Основні вимоги до експлуатації навантажувачів:

  1. Навантажувачі всіх типів, за винятком штабелеукладачів із ручним пересуванням, підлягають реєстрації відповідно до вимог Закону України «Про дорожній рух».
  2. Реєстрація, перереєстрація, тимчасова реєстрація та зняття навантажувачів з обліку здійснюються територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.
  3. Експлуатація незареєстрованих навантажувачів забороняється.
  4. Штабелеукладачі з ручним пересуванням, що не підлягають реєстрації, обліковуються суб’єктом господарювання, у якого у власності або в користуванні (оренда, лізинг тощо) вони перебувають.
  5. Перед початком експлуатації технологічного транспортного засобу роботодавець має отримати Декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.
  6. Навантажувачі підлягають обов’язковому технічному контролю (технічному огляду) відповідно до вимог Закону України «Про дорожній рух».
  7. На кожний транспортний засіб, що пройшов обов’язковий технічний контроль, суб’єкт проведення контролю складає протокол перевірки його технічного стану.

Плакати / стенди / наліпки / знаки — у магазині від журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

Джерело: Управління Держпраці

Авторський курс «Аудити з безпеки праці»

Матеріали до теми


Надання пояснень щодо причин відсутності на роботі
Встановлення правил поведінки на підприємствах, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, та/або на об’єктах чи операторах критичної ...
Домедична допомога в умовах надзвичайних ситуацій: особливості надання допомоги при масових травмах, пожежах, аваріях
Надзвичайні ситуації стаються по всьому світові з різною частотою та періодичністю. Тому важливо знати, як діяти у тих чи інших ...
Техніка підвищеної небезпеки. Яке виробниче обладнання підлягає первинному технічному огляду
До техніки (обладнання) підвищеної небезпеки належать машини, механізми, устаткування, експлуатація яких пов’язана з підвищеним ризиком для життя та здоров’я працівників ...