Зберігання та утилізація вогнегасників: основні правила


Зберігання та утилізація вогнегасників: основні правила

Нині вогнегасники є невіддільною частиною нашого повсякденного життя, які грають важливу роль у забезпеченні безпеки. Розглядаючи їх значення, важливо також розуміти, як правильно зберігати та утилізувати ці важливі засоби.

 

Про правила зберігання вогнегасників

Температурні умови для зберігання

Вогнегасники найефективніше зберігаються в стабільних температурних умовах. Висока температура може призвести до підвищення тиску всередині вогнегасника, що може вплинути на його функціональність. З іншого боку, низькі температури можуть спричинити конденсацію, що також може негативно вплинути на внутрішні компоненти.

Захист від прямих сонячних променів та вологи

Вогнегасники повинні зберігатися в місцях, захищених від прямих сонячних променів та вологи. Тривалий вплив сонячного проміння може призвести до псування матеріалів корпусу, а волога може спричинити корозію внутрішніх деталей.

Зберігання в місцях, недоступних для дітей та тварин

Щоб уникнути ненавмисного використання вогнегасника та забезпечити його доступність у разі настання надзвичайної ситуації, важливо зберігати його в місцях, недоступних для дітей і тварин. Зберігання на висоті або в спеціальних шафах може бути ефективним рішенням.

Регулярна перевірка тиску та стану вогнегасника

Регулярна перевірка тиску всередині вогнегасника та його стану — це важливий аспект правильного зберігання. Вогнегасники повинні проходити регулярні інспекції, включаючи вимірювання тиску та візуальний огляд на предмет пошкоджень.

Ці правила допомагають забезпечити, що вогнегасник буде готовий до ефективного використання в разі потреби, та тривалість його служби буде збережена на високому рівні.

 

Читайте також: Щодо організації виконання робіт підвищеної небезпеки під час воєнних (бойових) дій: рекомендації для роботодавців

 

Безпечне зберігання різних типів вогнегасників

Вогнегасники на основі порошку

Вогнегасники, які використовують порошок, потребують уваги до того, щоб уникнути утворення ущільнень чи грудок в матеріалі. Зберігання в вертикальному положенні може допомогти уникнути ущільнень порошку.

Вуглекислотні вогнегасники

Вуглекислотні вогнегасники чутливі до температурних коливань, і тому їх слід зберігати в стабільних умовах. Важливо уникати перевищення рекомендованих температур, оскільки це може вплинути на стан вуглекислоти і його ефективність.

Вогнегасники на основі води

Зберігання вогнегасників на основі води вимагає заходів для запобігання замерзанню, особливо в холодних кліматичних умовах. Регулярна перевірка стану води та запобігання утворенню корозії на внутрішніх деталях також важливі.

Аерозольні вогнегасники

Аерозольні вогнегасники можуть бути більш компактними, але їхнє зберігання також потребує уваги. Вони повинні зберігатися в стабільних температурних умовах, і важливо уникати впливу високих температур, які можуть призвести до викиду аерозолю.

Забезпечення безпечного зберігання різних типів вогнегасників передбачає ретельне вивчення особливостей кожного типу та вжиття необхідних заходів для підтримки їхньої ефективності в умовах, в яких вони можуть знаходитися.

 

Читайте також: Як правильно розуміти маркування на вогнегасниках

 

Утилізація старих або непридатних вогнегасників

Вогнегасники мають обмежений термін служби, і їхня ефективність може зменшуватися з плином часу. Важливо періодично перевіряти дату виробництва та термін служби вогнегасника. Використання вогнегасника після закінчення терміну служби може призвести до його несправності.

Вплив неправильної утилізації на навколишнє середовище

Неправильна утилізація вогнегасників може мати негативний вплив на навколишнє середовище. Деякі складні компоненти та хімічні речовини, які містяться в вогнегасниках, можуть викликати забруднення ґрунту та водних ресурсів. Тому важливо використовувати екологічно безпечні методи утилізації.

Відповідність вимогам законодавства щодо утилізації

У багатьох країнах і регіонах існують конкретні вимоги щодо утилізації вогнегасників. Організації та приватні особи повинні слідкувати за вимогами місцевого законодавства та вибирати методи утилізації, які відповідають цим стандартам.

Методи безпечної утилізації: перероблення компонентів та матеріалів

Ефективна утилізація вогнегасників може включати перероблення їхніх компонентів та матеріалів. Наприклад, металеві частини можуть бути відновлені чи використані у виробництві інших товарів. Хімічні компоненти можуть бути безпечно знешкоджені за допомогою спеціалізованих установок для обробки небезпечних відходів.

Читайте також: Пожежна безпека житлових будинків: що слід знати кожному

Загальна мета утилізації старих або непридатних вогнегасників — це забезпечити безпеку та екологічну відповідальність, використовуючи методи, що відповідають найвищим стандартам якості та безпеки.

Зберігання та утилізація вогнегасників є важливою частиною забезпечення безпеки наших просторів та навколишнього середовища. Не тільки ретельне дотримання правил зберігання, але і відповідальна утилізація непридатних до використання чи застарілих вогнегасників має величезне значення.

 

Звертаємо увагу на важливість перевірки та поновлення вогнегасників вчасно, а також дотримання усіх вимог законодавства щодо їх утилізації. Спільні зусилля утилізації допоможуть запобігти можливим негативним впливам на навколишнє середовище та підтримають збереження нашого екологічного балансу.

Джерело: ЄВРОСЕРВІС

Засоби індивідуального захисту

Матеріали до теми


Про застосування санітарних норм щодо перевищення рівня шуму від генераторів: роз’яснення МОЗ
ЗАПИТАННЯ Чи передбачено штрафи для власників генераторів за перевищення рівня шуму під час роботи приладів з огляду на чинні санітарно-гігієнічні ...