
Насамперед слід керуватися «Інструкцією про порядок утримання, обліку та перевірки технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання», затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 15.06.2015 № 696 (далі — Інструкція).
Відповідно до п. 1 Глави ІV Інструкції, проведення перевірок технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, у тому числі випробувань ПГ на водовіддачу в населених пунктах, покладається на пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС України, а тих ПГ, що знаходяться на території об’єктів, зазначених у пункті 1 розділу ІІ цієї Інструкції, — на керівників об’єктів або на відповідальних працівників цих об’єктів, визначених наказом керівника.
Перевірка технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання у населених пунктах проводиться двічі на рік (квітень — травень, вересень — жовтень) комісією у складі:
- представника чергових караулів (змін) пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС України на закріпленій за караулом (зміною) дільниці із залученням представника підприємства питного водопостачання (для ПГ);
- представника місцевого органу виконавчої влади, або органу місцевого самоврядування, або балансоутримувача (орендаря) (для інших джерел протипожежного водопостачання) та включає зовнішній огляд і перевірку з пуском (забором) води.
Розроблення документів з пожежної безпеки
Індивідуальний підхід • Стислі строки виконання • Доступна ціна
0 (800) 21 99 77 • info@mediapro.com.ua
Під час проведення зовнішнього огляду встановлюються наявність та стан під’їздів до джерела зовнішнього протипожежного водопостачання, а також наявність та стан покажчика джерела зовнішнього протипожежного водопостачання згідно з НАПБ А.01.001, ДСТУ ISO 6309 і ГОСТ 12.4.026 і відповідність координат, наведених на покажчику, дійсному розміщенню джерел зовнішнього протипожежного водопостачання.
Під час зовнішнього огляду джерел зовнішнього протипожежного водопостачання встановлюються:
1) для ПГ:
- наявність та цілісність зовнішньої кришки колодязя ПГ;
- наявність утеплення колодязя (під час перевірки у вересні – жовтні);
- відсутність води в колодязі;
2) для природних та штучних пожежних водоймищ:
- наявність води в необхідній кількості в місці, призначеному для опускання всмоктувальної лінії пожежно-рятувальної техніки, а також наявність води у приймальних колодязях (у разі їх наявності);
- стан покриття пожежного пірса, наявність бокових відгороджень та упорного бордюру;
3) для водонапірних веж — наявність та справність пристрою для відбору води пожежно-рятувальною технікою;
4) для градирень — можливість під’їзду до місць відбору води пожежно-рятувальною технікою.
Засоби індивідуального захисту — завітайте в магазин проєкту «Охорона праці і пожежна безпека»
Джерело: журнал WorkSafe.UA Безпека та здоров’я на роботі