Як захиститися не нашкодивши своєму здоров’ю та забезпечити впевнений захист від вірусу? Як захищатися працівникам підприємств, що продовжують свою роботу? Для відповіді на запитання можна використати ті самі підходи, що постійно використовуються фахівцями з охорони праці. Тільки зараз в зоні ризику перебувають усі громадяни України. Давайте розберемо кожну зону за ступенем ризику.
Розібратися у цих запитаннях допоможе представник вітчизняного виробника ЗІЗ, проект-менеджер та консультант з технічних питань Дмитро Пехов.
Якщо людина зберігає значну соціальну відстань від інших (на відкритому просторі, в салоні автомобіля та в інших подібних ситуаціях), то використовувати маски немає потреби. Навпаки, постійне використання медичної маски в таких випадках може завдати шкоди здоров’ю людини.
Зона ризику 1
Якщо немає можливості забезпечити значну соціальну відстань (виробничі цехи, магазини, відділення банків та пошти тощо), то використання захисної маски необхідне.
Якщо людина є носієм вірусу і використовує медичну маску, то вона не заражає інших за умови, якщо маска змінюється кожні 2 години.
Якщо у виробничому приміщенні всі перебувають у медичних масках, ризик розповсюдження інфекції досить низький. Зверну увагу, що в цих випадках також необхідно використовувати захисні окуляри (для захисту слизової очей) та рукавички.
Якщо у випадках зазначених вище використовувати захисні респіратори, що відповідають Технічному регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2008 р. № 7611, то ризик розповсюдження інфекції знижується в рази завдяки фільтруючим якостям тканини, з яких вони вироблені.
Для вищенаведених зон ризику достатньо респіратора FFP1.
Зона ризику 2
Медичні працівники знаходяться в зоні підвищеного ризику.
Медичним працівникам, які ведуть приймання населення, необхідно використовувати:
- респіратори з рівнем захисту не менше ніж FFP2;
- захисні окуляри відкритого типу;
- медичні рукавички.
Зауважу, що відвідувачам лікарень також рекомендовано використовувати такі самі ЗІЗ.
Зона ризику 3
Медичним працівникам, які працюють із хворими, в яких підтверджена коронавірусна інфекція, необхідно використовувати:
- респіратори найвищого рівня захисту FFP3 (з клапаном видиху, завдяки чому полегшується дихання користувача, а повітря, яке вдихається, проходить через фільтр. Таким чином, створюється високий бар’єр для попадання вірусу в організм користувача);
- захисні окуляри закритого типу з непрямою вентиляцією;
- захисні щитки з екраном із полікарбонату з найвищим ступенем видимості 1-го оптичного класу2;
- захисні костюми.
______________
1 Втрата чинності відбудеться 30 серпня 2020 р. Далі чинності набуває постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту засобів індивідуального захисту» від 21 серпня 2019 р. № 771.
2 Такі захисні щитки використовують працівники на касах у продуктових супермаркетах.
Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»
Переконайтеся, що ви передплатили журнал і вся необхідна інформація є під рукою!