Захист під час епідемії


Захист під час епідемії

Введення карантину по всій території України через загрозу епідемії коронавірусної інфекції призвело до змін у звичному режимі роботи в усіх сферах діяльності. Суттєво торкнулися обмеження і виробників засобів індивідуального захисту (далі — ЗІЗ). Вже з початку введення обмежувальних заходів з’явилася інформація, що їм обмежать експорт, допоки вони повністю не забезпечать продукцією Україну. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Відомо, що обмеження на експорт стосуватимуться, зокрема, таких товарів, як костюми, рукавички, маски та окуляри — загалом близько 200 найменувань товарів, які виробляють трохи більше 400 українських підприємств. Коли ж виробники повністю забезпечать потреби України в цих товарах, обмеження на експорт знімуть.

Кабмін також вирішив виділити 100 млн грн на першочергову закупівлю ЗІЗ для поточних потреб міністерств, відомств і служб, а також для поповнення держрезерву.

З огляду на ситуацію, що склалася, ми вирішили запитати у вітчизняних виробників ЗІЗ про реалії сьогодення, труднощі, пов’язані з накладенням обмежень, та реальність виконання усіх вимог. От що розповіла бренд-менеджер ТМ SIZAM Людмила Черданцева.

— В Україні виробників та імпортерів ЗІЗ, придатних для протидії розповсюдженню коронавірусу, всього декілька десятків, а кількість населення на 1 лютого 2020 р., згідно з даними Державної служби статистики, становить близько 42 млн. Враховуючи, що кількість вироблених та імпортованих до цього часу ЗІЗ орієнтовано на задоволення потреб, перш за все, промислового сектору, можна припустити, що забезпечити усіх українців засобами індивідуального захисту на період розповсюдження вірусу буде дуже складно.

Такий досвід ми спостерігали і в Китаї, який першим зіткнувся з епідемією. Зараз гострий період переживають Італія та інші країни Європи.

Тому ми закликаємо українське суспільство з розумінням ставитися до ситуації, яка виникла у світі, чітко і жорстко дотримуватися правил гігієни і розпоряджень уряду щодо поведінки під час пандемії.

— Чи допомагають маски, окуляри, рукавички вберегтися від страшного вірусу?

Респіратор з високим класом захисту, захисні окуляри закритого типу та полімерні рукавички — це необхідний комплект захисту від зараження коронавірусом. Звичайна медична маска, на жаль, не може захистити користувача від таких ризиків. Тому ми рекомендуємо використовувати захисні респіратори з класом захисту FFP3 або FFP2, які призначені для протидії вірусам. Захисні окуляри повинні мати повну лінію обтюрації та непряму вентиляцію. Зараз такий комплект у магазинах може коштувати до 300 грн, на сім’ю з 3–4 чоловік це, відповідно, 900–1200 грн, проте у деяких родинах такі витрати можуть суттєво вплинути на сімейний бюджет.

— Як обмеження експорту вплинуть на підприємства, що виготовляють ЗІЗ?

— Усі українські виробники мають пам’ятати про соціальну відповідальність. Забезпечити потреби України в якісних засобах захисту — наш прямий обов’язок.

А що стосується обмеження експорту, хотілося б наголосити, що з часу прийняття рішення про початок виробництва ЗІЗ на нашому підприємстві головним нашим стратегічним завданням стало забезпечення якісними, надійними та високотехнологічними ЗІЗ саме українських фахівців.

Таким чином, місія «ВО «ДНІПРОШКІРГАЛАНТЕРЕЯ» співпадає з вектором, який узято урядом нашої країни — забезпечення захисту українців, особливо у важкі часи випробувань!

— Коли українські користувачі будуть забезпечені засобами захисту в повному обсязі, обмеження мають бути скасовані.

— За даними спільної доповіді аналітиків Світового економічного форуму та Інституту глобального здоров’я Гарварда, число пандемій невідомих вірусних захворювань у перспективі зросте. У найближчі десятиліття економічний збиток від глобальних епідемій сягатиме 0,7% світового ВВП на рік, що можна порівняти з втратами світової економіки від змін клімату. Щоб зменшити цей економічний тягар, компаніям-виробникам слід трансформувати свої стратегії розвитку, чим і займається наше підприємство.

Усім бажаємо здоров’я! Бережіть себе!

Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»

Переконайтеся, що ви передплатили журнал і вся необхідна інформація є під рукою!

Матеріали до теми


За чий рахунок працівники забезпечуються ЗІЗ?
Для забезпечення безпеки та захисту здоров’я працівників роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання (забезпечення працездатності ...
Які вимоги до забезпечення засобами індивідуального захисту працівників житлово-комунального господарства
Роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) відповідно до нормативно-правових актів з ...
У яких випадках роботодавець зобов’язаний забезпечити працівників засобами індивідуального захисту: коментар Держпраці
Відповідно до статті 8 Закону України від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII «Про охорону праці», на роботах із шкідливими ...
Алгоритм організації усунення небезпечних виробничих факторів
Для усунення небезпечних виробничих факторів рекомендується дотримуватися таких універсальних заходів: Ідентифікація ризиків: регулярно проводити оцінку виробничих процесів, щоб виявити потенційні ...