Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей

Вимірювання опору ізоляції електроінструменту з неметалевими корпусами

Для ручного електроінструменту передбачено вимірювання значення опору ізоляції обмоток та кабелю живлення відносно корпусу та зовнішніх металевих деталей не рідше ніж один раз на 6 місяців (п. 2 таблиці 48 Додатка 2 до Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 13 лютого 2012 р. № 91). Чи стосуються ці вимоги ручного електроінструменту, у якого корпус виготовлений з неметалевих матеріалів (наприклад, з пластмаси)?
Валентина, Вінницька обл.

Під час роботи з ручним електроінструментом не допускається перебування зовнішніх його частин під напругою, оскільки це може призвести до ураження працівника електричним струмом. Якщо електроінструмент має пластмасовий корпус, то можна вважати, що він відноситься до електроінструменту класу II за ДСТУ IEC 60745-1:2010 «Інструмент ручний електромеханічний. Безпека. Частина 1. Загальні вимоги», тобто має подвійну або посилену ізоляцію.

Не дивлячись на те, що корпус електроінструмента є пластмасовим, робочий орган будь-якого інструменту має металеві частини кріплення або металеве робоче оснащення (наприклад, свердло), до яких можливе доторкання працівника.

Оскільки ізоляція електродвигуна та мережі його живлення повинна виключати протікання струму через робочий орган електроінструмента, тому й виникає необхідність контролю параметрів цієї ізоляції.

Для виробів класу ІІ мінімально допустимий опір ізоляції становить 2 МОм (п. 2 таблиці 48 Додатка 2 до Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів).

Матеріал надано редакцією журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

Розсилка новин