Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей

Як змінити Норми безплатної видачі ЗІЗ

Можно ли исключить из Норм бесплатной выдачи СИЗ (согласно п. 74 НПАОП 0.00-3.07-09) выдачу водителю погрузчика берета и перчаток, а вместо комбинезона выдать полукомбинезон и куртку? Если можно, то как правильно это сделать?
Екатерина, Запорожская обл.

Відповідно до п. 3.4 Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, затвердженого наказом Держгірпромнагляду України від 24 березня 2008 р. № 53, (НПАОП 0.00-4.01-08), «в окремих випадках, враховуючи особливості виробництва, роботодавець може за погодженням з профспілковою організацією підприємства (уповноваженою найманими працівниками особою з питань охорони праці, за відсутності профспілок) замінювати: комбінезон на костюм і навпаки; костюм — напівкомбінезоном з сорочкою (блузою) або сарафаном з блузою; костюм з сукна на костюм з вогнезахисним або кислотозахисним просоченням, костюм брезентовий на костюм з вогнезахисним або водовідштовхувальним просоченням; черевики (напівчоботи) шкіряні — чоботами гумовими і навпаки, черевики (напівчоботи) — чоботами і навпаки, валянки — чоботами і навпаки. У разі заміни одних видів спеціального одягу та спеціального взуття на інші не повинні погіршуватись їх захисні властивості та умови праці для користувача».

Таким чином, заміна спецодягу та невидання берета водію навантажувача, передбаченого Нормами безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам загальних професій різних галузей промисловості, затвердженими наказом Держгірпромнагляду України від 16 квітня 2009 р. № 62, (НПАОП 0.00-3.07-09), можлива за погодженням з профспілковою організацією підприємства (уповноваженою найманими працівниками особою з питань охорони праці, за відсутності профспілок). Видача ж захисних рукавиць водію навантажувача є обов’язковою, оскільки їх відсутність під час проведення вантажно-розвантажувальних робіт може призвести до порізу рук. Слід зазначити, що відповідно до п. 4.1 НПАОП 0.00-4.01-08 норми видачі засобів індивідуального захисту можуть корегуватись у разі введення нових технологій, використання нових або заміни наявних знарядь праці та в інших випадках, коли їх використання не є необхідним.

Матеріал надано редакцією журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

Розсилка новин