Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей

— Навіщо працівникам підприємств атестуватися з пожежної безпеки в загальному курсі охорони праці, якщо пожежні інспектори резул

— Навіщо працівникам підприємств атестуватися з пожежної безпеки в загальному курсі охорони праці, якщо пожежні інспектори результатів цієї атестації не визнають і вимагають окремого (у тому числі, спеціального) навчання з питань пожежної безпеки?
(Георгій Вишневський, м. Київ)

Згідно з пунктом 2.2 Переліку посад, при призначенні на які особи зобов’язані проходити навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки, та порядок їх організації, затвердженого наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 29 вересня 2003 р. № 368 (далі — Перелік № 368), особи, посади яких зазначені в підпунктах 1.1.1, 1.1.2, 1.1.3 пункту 1.1, пункті 1.2, підпунктах 1.3.1, 1.3.2 пункту 1.3 Переліку № 368, проходять навчання та перевірку знань з пожежної безпеки до початку виконання своїх обов’язків у навчальних закладах Державного комітету з нагляду за охороною праці України, а інші особи — до початку виконання своїх обов’язків у навчальних закладах МНС України, Добровільного пожежного товариства України, підприємствах і організаціях, які мають досвідчених фахівців з питань пожежної безпеки та необхідне програмно-методичне забезпечення. Програми навчання мають погоджуватися з центральним органом державного пожежного нагляду. Подальше навчання й перевірка знань посадових осіб з пожежної безпеки здійснюється періодично (один раз на три роки).  Відповідно до вимог чинного законодавства їх проводять зазначені вище навчальні заклади, підприємства та організації.

Таким чином, у системі навчання з питань охорони праці навчання та перевірку знань з пожежної безпеки проходять такі категорії персоналу відповідно до зазначених пунктів Переліку № 368:

— центральні органи виконавчої влади, які у своєму штатному розписі мають такі посади: — перші заступники та заступники міністрів, керівники інших центральних органів виконавчої влади (пп. 1.1.1); — перші заступники та заступники міністрів, керівників інших центральних органів виконавчої влади Ради міністрів Автономної Республіки Крим (пп. 1.1.2); — керівники, заступники керівників, фахівці структурних підрозділів, які виконують обов’язки, пов’язані із забезпеченням пожежної безпеки об’єктів, установ та організацій (пп. 1.1.3). – місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування: — перші заступники та заступники голів місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (пп. 1.2.1); — заступники керівників обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, виконкомів місцевих рад народних депутатів, функціональні обов’язки яких пов’язані із забезпеченням пожежної безпеки відповідних регіонів (пп. 1.2.2); — керівники, заступники керівників, фахівці структурних підрозділів місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які виконують обов’язки, пов’язані із забезпеченням пожежної безпеки відповідних регіонів (пп. 1.2.3). – концерни, акціонерні товариства, корпорації та інші об’єднання підприємств, створених за галузевим принципом, а також підприємства, установи та організації: — керівники концернів, акціонерних товариств, корпорацій та інших об’єднань підприємств, створених за галузевим принципом, функціональні обов’язки яких пов’язані із забезпеченням пожежної безпеки підвідомчих об’єктів, установ та організацій (пп. 1.3.1); — керівники, заступники керівників, фахівці структурних підрозділів концернів, акціонерних товариств, корпорацій та інших об’єднань підприємств, створених за галузевим принципом, які виконують обов’язки, пов’язані із забезпеченням пожежної безпеки об’єктів, установ та організацій (пп. 1.3.2). Решта категорій керівників і спеціалістів проходить навчання виключно в системі навчання з питань пожежної безпеки.

Розсилка новин