
Сфера мінімізації ризиків через оцінювання, а також інструменти та пристрої, що допомагають її розвивати — невичерпне джерело опрацювань та доповнень. Роботи в цьому плані надзвичайно багато. Проєкт Закону України «Про безпеку та охорону праці та здоров’я працівників на роботі» доволі чітко регулює ці питання. Наприклад, він подає визначення таких важливих понять, як професійні ризики та їх оцінювання. Звичайно, одних визначень недостатньо — потрібні дієві інструменти, з якими будуть працювати фахівці. Важливо розуміти, що більшість з таких інструментів вже є — кожному фахівцеві їх необхідно адаптувати для своєї роботи.
Плакати / стенди / наліпки / знаки — у магазині від журналу «Охорона праці і пожежна безпека»
Важливість ефективної оцінки ризиків:
Ці кроки давно й успішно використовують європейські країни — нам залишається імплементувати їх у своє законодавство та роботу. Також необхідно працювати з методами, які допоможуть поступово реалізувати вказані етапи на практиці. Важливо розуміти, що будь-який метод вважається доцільним, якщо він дієвий.
Далі у статті докладно розглядаються методи оцінювання ризиків, наводиться їх мета, аналіз, що супроводжується таблицями й схемами.
Також запропоновано ключові висновки та рекомендації щодо вибору, застосування цих методів та їх поєднання.
Ірина Петченко, фахівець з досвідом роботи у сфері охорони праці понад 20 років, спікер профільних міжнародних конференцій, сертифікований спеціаліст Європейського співтовариства з охорони праці (ESOSH), директор консалтингової компанії з безпеки праці «ПРІОРИТЕТ ПРОМБЕЗПЕКА»
Засоби індивідуального захисту — завітайте в магазин проєкту «Охорона праці і пожежна безпека»
Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»