Вбережіть дітей від ураження електричним струмом!


Вбережіть дітей від ураження електричним струмом!

20 жовтня 2019 року троє дітей-однолітків, які проживають в селі Ілавче, що в Теребовлянському районі Тернопільської області, зайшли на дитячий майданчик пограти в хованки. Один із них сховався в трансформаторній підстанції 10/0,4 кВ, де доторкнувся до електрообладнання. Дитину госпіталізували в лікарню. У хлопчика травми середньої тяжкості. Приміщення підстанції було відкрите.

31 жовтня 2019 року ще один нещасний випадок стався у Львові. Хлопець хотів зробити селфі і заліз на дах вагона, який використовують для перевезення зерна. Підлітка вдарило електричним струмом. Працівники залізниці знайшли обгоріле тіло. Він помер на місці.

Одна із основних причин нещасних випадків — недостатнє формування батьками у дитини відповідального ставлення до власної безпеки.

В обох випадках постраждалі не усвідомлювали небезпеки і не замислювалися про наслідки своїх дій.

Всі трансформаторні підстанції та повітряні (кабельні) лінії електропередач перебувають під напругою або на них може бути подана напруга, а отже, приховують в собі смертельну небезпеку для тих, хто до них наближається на недопустиму відстань або торкається струмовідних (неструмовідних) частин.

Дані нещасні випадки, на жаль, належать до тих, які найчастіше трапляються — при самовільному проникненні у приміщення трансформаторних підстанцій та наближенні до струмопровідних частин на недопустиму відстань з метою крадіжки кольорового металу, при обривах проводів, при дитячих іграх поблизу трансформаторних підстанцій та повітряних (кабельних) ліній.

Звертаємо увагу, що постійне нагадування і пояснення дітям про основні правила електробезпеки, суть небезпеки електричного струму, як себе поводити у критичних ситуаціях тощо, в майбутньому формує у дитини інстинкти самозбереження.

Небезпека електротравматизму особливо велика тому, що електричний струм неможливо виявити ні за зовнішнім виглядом, ні за звуком чи запахом.

Отже, наголошуємо! Постійне нагадування може врятувати дітей від ураження електричним струмом і зберегти їхнє життя та здоров’я.

Джерело: Управління Держпраці

Матеріали до теми


Рекомендації щодо перевірки медичного висновку тимчасової непрацездатності та е-лікарняного
Медичний висновок тимчасової непрацездатності (МВТН) та е-лікарняний — це два різні цифрові документи. МВТН — електронний документ, що формується в ...
Як працівника допустити до робіт підвищеної небезпеки: 9 кроків
Робота підвищеної небезпеки та кримінальна відповідальність Алгоритм допуску працівника до роботи підвищеної небезпеки Зразки документів для організації безпечної роботи   ...