Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Стан ЗІЗ варто перевіряти постійно, не лише після закінчення терміну придатності

Додержання норми видачі працівникам, залученим до розробки піщаного кар`єру, спецодягу, спецвзуття та засобів індивідуального захисту. Саме таку тему підняла на обговорення головний державний інспектор Управління Держпраці у Миколаївській області Леся Бугас під час зустрічі з керівництвом ТОВ «Технологічна група».

У розмові керівник підприємства, що спеціалізується на розробці корисних копалин (піску) у Вознесенському  районі, зазначив, що загальна кількість працюючих на підприємстві складає 18 осіб. Колектив дружній. Плинність кадрів незначна. Кожен з працівників обізнаний в питаннях охорони праці та майстер своєї справи.

Під час обговорення питань безпеки праці працівників учасники зустрічі загострили увагу на вимогах, дотримання яких запобігає негативній дії виробничих факторів на здоров’я людини. Особи, залучені в технологічних процесах добування піску, мають бути забезпечені якісним спецодягом та взуттям, засобами індивідуального захисту, зокрема бавовняними костюмами з пилозахисним просоченням, шкіряними черевиками, брезентовими рукавицями, респіратором пилозахисним, захисними каскою та окулярами,  іншими засобами індивідуального захисту в залежності від виду виконуваних робіт. Норми безплатної видачі спеціального одягу та взуття, засобів індивідуального захисту мають додержуватися та контролюватися особою, відповідальною за стан охорони праці. Усі засоби призначені для захисту працівників повинні відповідати рівню безпеки.

Леся Бугас розповіла про факти коли, комплекти спецодягу виходять з ладу (перестають виконувати свої функції) до закінчення встановленого строку та наголосила на необхідності забезпечення періодичного контролю за їх станом. Керівництву підприємства зауважили, що ринку товарів можна знайти безліч виробників спецодягу та засобів індивідуального захисту, проте не кожен з них може похизуватися якістю товару. Зважаючи на це, необхідно прискіпливо вивчати документи щодо якості товарів та забезпечувати їх збереження.

Джерело: прес-центр Управління Держпраці у Миколаївській областіРозсилка новин