Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Продовження дозволу в останній день його дії

Чи вправі суб’єкт господарювання звернутися до Держпраці щодо продовження дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки в останній день його дії?

Відповідно до вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці» — роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Строк дії дозволу становить: на виконання робіт або на експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки — п’ять років (з подальшим його продовженням); на застосування машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки — безстроково.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 року № 1107 затверджено «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», згідно з якою строк дії дозволу може бути продовжено на наступні п’ять років на підставі заяви роботодавця та оригіналу дозволу.

Законодавством не передбачено продовження строку дії дозволів у разу звернення роботодавця після закінчення строку їх дії.

Отже, суб’єкт господарювання має право звернутися з заявою щодо продовження дозволу в останній день його дії.

При цьому територіальний орган Держпраці України зобов’язаний упродовж 10 робочих днів розглянути заяву та прийняти відповідне рішення.

Якщо під час строку дії дозволу роботодавцем порушено його умови, зокрема не дотримано вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки чи допущено виникнення аварій та/або пов’язаних з виробництвом нещасних випадків під час виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, зазначених у дозволі, строк дії такого дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Джерело: Управління ДержпраціРозсилка новин