Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Отримання документів дозвільного характеру по-новому

До «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки» (далі — Порядок) внесено зміни постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 № 207, які набрали чинності 12.03.2020 р. (далі — Постанова № 207).

Строк дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки або на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки продовжується територіальним органом Держпраці.

Процедура продовження строку дії дозволу проводиться на підставі заяви роботодавця, поданої не пізніше десяти робочих днів до закінчення дії дозволу, за формою згідно з додатком 5 до Порядку, та оригіналу дозволу.

Звертаємо увагу: з 12.03.2020 року, враховуючи зміни до Порядку, Держпраці під час прийняття рішень щодо видачі чи продовжень строку дії дозволів керується виключно Порядком видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (в редакції Постанови № 207).

Видача та продовження строку дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, які не передбачені додатками 2 та 3 до Порядку (в редакції Постанови № 207) не допускається.

Крім того, п. 2 постановляючої частини Постанови № 207 встановлено, що дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, видані до набрання чинності цією постановою, є дійсними до закінчення строку їх дії.

Разом з тим, звертаємо вашу увагу на те, що Постановою № 207 було внесено зміни до:

  • «Переліку видів робіт підвищеної небезпеки» (додаток 2 до Порядку), що виконуються на підставі Дозволу.
  • «Переліку машин, механізмів, обладнання підвищеної небезпеки» (додаток 3 до Порядку), що експлуатуються на підставі Дозволу.
  • «Переліку видів робіт підвищеної небезпеки» (додаток 6 до Порядку), що виконуються на підставі декларації матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці.
  • «Переліку машин, механізмів, обладнання підвищеної небезпеки» (додаток 7 до Порядку), що експлуатуються на підставі декларації матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці.

Джерело: Державна служба України з питань праціРозсилка новин