Облік вантажопідіймальних кранів


Облік вантажопідіймальних кранів

Облік, утримання, нагляд та технічне обслуговування вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання повинні здійснюватись відповідно до вимог «Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання», які затверджені наказом міністерства соціальної політики України 19 січня 2018 року № 62 (НПАОП 0.00-1.80-18).

Обладнання споряджається суб’єктом господарювання обліковим номером і під цим номером обліковуються в журналі обліку обладнання суб’єкта господарювання, у якого у власності або користуванні (оренда, лізинг тощо) перебуває це обладнання.

Облік має вести працівник, який здійснює нагляд за утриманням та безпечною експлуатацією обладнання, або інший працівник, призначений суб’єктом господарювання.

Обліковий номер і дата здійснення запису про облік вносяться працівником, який здійснює облік, у журнал нагляду чи паспорт обладнання.

У разі необхідності відновлення втраченого, зіпсованого чи на заміну непридатного для використання журналу нагляду (паспорта) обладнання, що перебувало в експлуатації, суб’єкт господарювання має забезпечити отримання дубліката журналу нагляду чи паспорта від виробника чи складання нового журналу нагляду.

Також необхідно забезпечити зберігання разом із журналом нагляду, документів про якість канатів, ланцюгів, гаків, інших вантажозахоплювальних пристроїв, паспортів шасі автомобіля та двигуна внутрішнього згоряння, паспортів (інструкцій) приладів і пристроїв безпеки, актів, протоколів, технічних звітів, висновків експертизи тощо, що складають під час монтажу та протягом експлуатації обладнання.

Джерело: Управління Держпраці

Матеріали до теми


Про вимоги безпеки й охорони праці під час післязбиральної обробки та зберігання зернових
Триває збирання врожаю ранніх зернових культур. Однак зібране зерно треба зберегти. Технічний стан обладнання зернових токів, зерноочисних агрегатів, зерноочисно-сушильних комплексів ...
Щодо організації виконання робіт підвищеної небезпеки під час воєнного стану: рекомендації для роботодавців
Під час виконання робіт з небезпечними та шкідливими виробничими чинниками чи робіт, пов’язаних із підвищеним виробничим ризиком, нормативно-правовими актами з ...
Щодо безпеки праці під час зберігання та застосування мінеральних добрив
Мінеральні добрива є важливою складовою сучасного сільського господарства, але їх неправильне зберігання та використання може становити серйозну небезпеку для здоров’я ...
Про вимоги безпеки під час збирання та заготівлі соломи, сіна і силосу
Відповідно до глави 5 розділу IV НПАОП 01.0-1.02-18 «Правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві», затверджених наказом Міністерства соціальної політики України ...