Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Нюанси видачі посвідчень допуску з електробезпеки

У ФОП оформлено електрика, який навчався та отримав корінець (де зазначено, що виданий співробітнику, який працює електриком у ФОП). Наразі ми хочемо оформити на нього юридичну особу. Чи потрібно змінювати посвідчення на нове підприємство або можна за ним працювати до закінчення терміну?

За браком інформації у запитанні припускаємо, що під «корінцем» розуміють документ (посвідчення), що підтверджує групу допуску з електробезпеки. Таке посвідчення після проходження спеціального навчання повинні мати працівники, що обслуговують діючі електроустановки у споживачів та виробників електроенергії.

Порядок навчання і видачі посвідчення регулюється, зокрема, Правилами технічної експлуатації електроустановок споживачів, затвердженими наказом Міністерства палива та енергетики України від 25.07.2006 р. № 258, та Правилами безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затвердженими наказом Держнаглядохоронпраці України від 09.01.1998 р. № 4 (далі — Правила № 4).

Зі змісту цих Правил висновуємо, що посвідчення дає право обслуговування й експлуатації електроустановок у конкретного споживача, і за зміни посади (а відтак і місця роботи) він має пройти навчання (отримати групу допуску) знову. Зокрема, у пп. 2.1.3 Правил № 4 сказано, що посвідчення про перевірку знань працівника — це документ, який підтверджує право на самостійну роботу в електроустановках на зазначеній посаді за фахом. Залежно від типів і видів обладнання можливе підтвердження раніше отриманих знань, передання його на обслуговування спеціалізованим організаціям тощо. Більш детальну інформацію на цю тему можна отримати за місцем навчання.

Джерело: vobu.uaРозсилка новин