Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин
Охорона праці

Хто проходитиме навчання з питань охорони праці за кошти Фонду соцстраху?

На сьогодні питання порядку участі Фонду соціального страхування України у навчанні і підвищенні рівня знань з питань охорони праці працівників врегульовано постановою правління ФСС від НВ «Про затвердження Порядку участі у проведенні і фінансуванні Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України навчання і підвищення кваліфікації з питань охорони праці» від 19.03.2013 р. № 2. Однак, діючий Порядок має недоліки в частині визначення участі Фонду у навчанні і підвищенні рівня знань працівників, які вирішують питання охорони праці, шляхом визначення категорії осіб, які мають право проходити навчання з питань охорони праці за рахунок коштів Фонду. Крім того, у зв’язку з внесенням змін до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 р. № 15, потребує приведення діючого Порядку у відповідність до норм цього Типового положення.

Із цією метою Фонд соціального страхування розробив проект постанови «Про затвердження Порядку участі Фонду соціального страхування України у навчанні і підвищенні рівня знань з питань охорони праці».

До окремої категорії працівників, які вирішують питання охорони праці та проходять навчання з питань охорони праці згідно з майбутнім Порядком належатимуть:

  • керівники, спеціалісти служб охорони праці, члени комісій з перевірки знань з питань охорони праці підприємств, установ й організацій, об’єднань підприємств та органів місцевого самоврядування;
  • технічні (головні технічні) інспектори праці профспілкових органів;
  • представники профспілок або уповноважені найманими працівниками особи, які є членами постійно діючих комісій з перевірки знань з питань охорони праці;
  • спеціалісти з питань охорони праці апарату виборного органу всеукраїнської галузевої профспілки, територіального профоб’єднання або апарату Федерації професійних спілок України.

 

Джерело: www.interbuh.com.ua

Читайте також: Скільки годин працівник має відвести на навчання з охорони праці та як часто потрібно проводити перепідготовку?

Читайте також:  Що включає навчання з охорони праці 

Читайте також:  Як підготувати наказ про підготовку до навчання та перевірку знань із охорони праці?

Переконайтеся, що ви передплатили журнал «Охорона праці і пожежна безпека» і вся необхідна інформація є під рукою!Розсилка новин