Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Де можна дізнатися про небезпечну продукцію та підробки?

Інформація про підробки та небезпечні товари регулярно вноситься в спеціально створену базу системи RAPEX і оперативно стає доступною для всіх зацікавлених органів і споживачів. Щотижня публікується огляд повідомлень про небезпечну продукцію. Ознайомитися з ним можна на офіційному інтернет-порталі.

RAPEX (Rapid Exchange of Information System) – це система оперативного сповіщення про небезпечні споживчі товари (за винятком продуктів харчування, лікарських препаратів, хімічних речовин і медичного обладнання). Вона діє в країнах Євросоюзу і дозволяє обмінюватися інформацією про неякісну продукцію, що представляє загрозу життю і здоров’ю людей.   

Читайте також:  Чи є порушенням, якщо знак відповідності технічним регламентам є на упаковці, а на самій продукції його немає?

Система RAPEX дозволяє:

  • здійснювати обмін інформацією між державами-членами ЄС про заходи, вжиті для запобігання і обмеження збуту або використання продукції, яка  може бути  небезпечною для споживачів;
  • контролювати виконання заходів по відношенню до небезпечних товарів;
  • контролювати торговельні відносини ЄС як усередині союзу, так і з третіми країнами і збирати інформацію про недобросовісних постачальників.

Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека» за матеріалами Управління Держпраці у Львівській області.Розсилка новин