Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

ЗІЗ

Повернутися до переліку ЗІЗ
ЗІЗ

Нітрилові рукавички: крок уперед! Вміти вигідно застосовувати

Будь-які засоби індивідуального захисту (далі — ЗІЗ) є додатковим навантаженням на працівника та спричиняють дискомфорт під час роботи. Але якщо не використовувати ЗІЗ, можна серйозно підірвати здоров’я або отримати травму. В цьому випадку дуже важливим є поєднання надійного захисту з комфортом використання.

Як вибрати тип захисних рукавичок, який найкраще підходить для конкретного робочого місця? Сьогодні спробуємо розібратися в нітрилових захисних рукавичках.

Нітрил є синтетичним каучуком, повна назва — бутадієн-нітрильний каучук (БНК або НБК, NBR).

Розробляти синтетичний каучук уперше почали в Росії ще в 1900 році. А перше промислове виробництво з’явилося у Німеччині під час Першої світової війни. Сьогодні цей матеріал широко застосовується в автомобільній та авіаційній промисловості, завдяки високій маслостійкості. З бутадієн-нітрильного каучуку виготовляються паливні та масляні шланги, прокладки, різні гумові вироби, підошви для взуття, клеї. Перша синтетична рукавичка з’явилася у 1991 році.

Якщо латексні рукавички «Бар’єр Екстра» 6-008 ТМ OZON в першу чергу — це чудова стійкість до кислот і лугів, то нітрилові «Оріон®» 6-027 — це одразу 2 неповторних якості:

  • неперевершена стійкість до масел, жирів, нафти тощо при стандарті 2 класу захисту — 30 хв, витримують гептан (дуже потужний органічний розчинник) більше ніж 480 хв;
  • приголомшливий захист від механічних пошкоджень. У порівнянні з латексними рукавичками нітрилові стійкіші до зносу, більш ніж у 20 разів.

Оскільки нітрил — це поєднання штучних каучуків, то нітрилові рукавички «Оріон®» 6-027, при роботі з кислотами й лугами, в точності повторюють характеристики латексних рукавичок «Бар’єр Екстра» 6-008 — витримують кислоти в концентрації більш ніж 80% і луги понад 50%.

Вибір відповідної рукавички визначається не просто підбором правильного розміру й довжини. Рукавички слід вибирати в залежності від оброблюваного матеріалу, конкретних хімічних речовин та інших умов при виконанні операції. Міцність, довговічність і еластичність рукавички також вкрай важливі для забезпечення ефективного виконання робіт. А ще варто взяти до уваги такі властивості рукавички як захист від ковзання або стирання.

Щоб грамотно врахувати всі ці фактори та знайти оптимальне рішення, важливо знати властивості матеріалів, з яких виготовлені рукавички. Розглянемо основні властивості нітрилу і, відповідно, нітрилових рукавичок, на прикладі рукавички «Оріон®» 6-027 від ТМ OZON.

Трохи конкретики

1. Стійкість до впливу хімікатів

Нітрилові рукавички мають чудову хімічну стійкість у порівнянні з іншими рукавичками. Це пов’язано з тим, що нітриловий каучук краще чинить опір хімічним речовинам, кислотам і маслам, ніж натуральний. До речі, саме низька стійкість латексу до органічних розчинників послужила однією з причин пошуку нового матеріалу для виготовлення рукавичок.

Рівні проникності матеріалу рукавичок встановлюються стандартом захисту від хімікатів EN 374. Хімічна стійкість рукавичок «Оріон®» — їх стійкість до речовин AJKLNO — вказана на маркуванні рукавички.

2. Висока стійкість факторів механічного руйнування

Нітрилові рукавички набагато стійкіші до стирання — основним параметром життєвого циклу рукавички, ніж рукавички з інших матеріалів. Тест на стійкість матеріалу рукавички до стирання демонструє параметри деградації матеріалу за стандартом EN 388. Так, на піктограмі рукавички «Оріон®» 6-027 зносостійкість відповідає рівню 3 (тобто 2000 циклів), що у 20 разів перевершує показник латексних рукавичок. Тобто, при необхідності роботи з органічними або неорганічними речовинами, й при цьому на абразивній поверхні, — вибір рукавичок очевидний — це «Оріон®» 6-027.

3. Вигідний і потужний захист

Висока хімічна стійкість до кислот (вище 80%) і лугів (до 50%), неорганічних і органічних розчинників, продуктів лакофарбової промисловості та нафтоперероблювання дозволяє використовувати рукавички «Оріон®» 6-027 в харчовій промисловості, нафтопереробленні й перегонці нафти, в авіаційній промисловості, на виробництві фарб і лаків, в машинобудуванні тощо.

Основні характеристики рукавички «Орион®» (арт. 6-027) від ТМ OZON

Надійність Захисна Рукавичка, ТМ OZON «Оріон®» арт. 6-027
Дозвільні документи:
є сертифікати, гігієнічні висновки, декларації
Маркування: нанесено відповідне маркування — трилисник, EN 388 стійкість до механічних руйнувань 3001, у 20 разів стійкіші до зносу, ніж латексні рукавички.
EN 374 стійкість до бактерій та мікробів, EN 374 хімостійкість AJKLNO (n-гептанта гідроксид натрію 40% — 6 клас, 480 хв), знак виробника OZON — надійний виробник, більше ніж 25 років на ринку України
Матеріал нітрил товщиною 0,4 мм — маслобензостійкий, кислото-лугостійкий: 80% кислоти, 50% луги. Стійкий до абразивного стирання
Комфорт експлуатації Правильна анатомічна форма рукавички — не призводить до стомлення рук, має рифлену долоню для поліпшення сухого і вологого захоплення, напилення з бавовни та антибактеріальна обробка для захисту від дерматитів і комфорту під час одягання та носіння, висока чутливість пальців, кожна пара рукавичок в індивідуальному пакуванні. І важливий фактор — постійна наявність на складі всіх розмірів.

Якість нітрилових рукавичок «Оріон®» 6-027 робить їх незамінними для ділянок, де робітники можуть зіштовхнутися одночасно з такими небезпеками, як хімічні й абразивні матеріали, а також для тих, які пов’язані з харчовими продуктами або де потрібне тривале використання.

Одна з важливих переваг використання рукавичок «Оріон®» 6-027 — це їх економність (економічність) — тривалий життєвий цикл, надійний захист (особливо при комбінації різних хімічних речовин), вигідне поєднання ціна — якість.

Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»

Переконайтеся, що ви передплатили журнал і вся необхідна інформація є під рукою!Розсилка новин