Міністерство економіки України наказом від 29.12.2022 № 5573 затвердило Зміну № 11 до Національного класифікатора України «Класифікатор професій» ДК 003:2010, яка стосується професій галузі охорони здоров’я.
Так, до розділів «Професіонали» та «Фахівці» Класифікатора професій внесено чотири нові професійні назви робіт:
- до групи 2229.2 «Професіонали в галузі медицини (крім сестринської справи та акушерства)»: професіонал з фармаконагляду;
- до групи 2445.2 «Психологи»: клінічний психолог та психотерапевт;
- до групи 3231 «Медичні сестри, що асистують професіоналам»: сестра медична (брат медичний) з реабілітації.
Ці зміни було внесено відповідно до пропозицій Міністерства охорони здоров’я для вдосконалення системи фармаконагляду (нагляду за безпекою та ефективністю застосування лікарських засобів) та системи фізичної й психологічної реабілітації у сфері охорони здоров’я.
Під час опрацювання пропозицій МОЗ враховувалися підходи до назв професійних кваліфікацій, які використовуються у Міжнародній стандартній класифікації професій (ISCO 88: International Standard Classification of Occupations), рекомендованій Міжнародною конференцією статистики праці Міжнародного бюро праці для переведення національних даних у систему, що полегшує міжнародний обмін професійною інформацією.
Також до Класифікатора професій було введено таку потрібну та актуальну професію в період воєнного стану, як «бойовий медик».
Безпека праці у воєнний час: відповіді на актуальні питання — тематичне видання від експертів журналу «Охорона праці і пожежна безпека»
Нині Міністерство спільно з профільними експертними організаціями опрацьовує проєкт професійного стандарту на професію «Професіонал з фармаконагляду», який подано на розгляд до Національного агентства кваліфікацій, а також проєкти кваліфікаційних характеристик на професії «Клінічний психолог», «Психотерапевт», «Сестра медична (брат медичний) з реабілітації» для включення їх до Довідника кваліфікаційних характеристик професій (Випуск 78. Охорона здоров’я).
Читайте також:
- Цивільний захист на підприємстві: в мирний час та в умовах воєнного стану
- Посадова інструкція Відповідальність — право чи провина?
- Захисні споруди Захист населення від небезпечних факторів під час воєнних дій
Джерело: БУДСТАНДАРТ
Спецвипуск № 1, 2023
- Як діяти в разі виникнення забоїв, переломів, кровотеч, опіків, уражень електричним струмом
- Як допомогти пораненим під час збройних протистоянь та транспортуванні їх в укриття
- Багато іншого про дії при виникненні загрозливих станів для життя