Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Яким нормативним документом з охорони праці регламентується наявність на скляному фасаді чи дверях наліпки «Обережно, скло!»?

Скляні двері, що не мають обрамлення, необхідно забезпечувати покажчиками, які мають площу не менше 0,02 м2 і розташовуються на висоті 0,7–1,5 м від рівня підлоги. Це саме стосується дверей, що відчиняються на обидва боки (п. 10.8 ДБН В.2.2-9-2009 «Будинки і споруди. Громадські будинки та споруди. Основні положення»). Двері на петлях, що гойдаються, та двері-вертушки на шляхах пересування інвалідів передбачати забороняється. У нижній частині полотен дверей, якими користуються інваліди на колясках, застосовується прозоре засклення, розташоване не вище 0,9 м від рівня підлоги.

Для засклення використовується загартоване скло, захищене протиударною смутою на висоту 0,3 м від підлоги; на склі повинен бути покажчик, аналогічний передбаченому у п. 10.8 ДБН В.2.2-9-2009 (п. 10.9 ДБН В.2.2-9-2009). Для забезпечення безпеки, захисту людей і майна від осколків скла, а також для уникнення падіння людини вниз у громадському та житловому будівництві (у місцях підвищеної небезпеки) використовують безпечне скло: багатошарове, загартоване, армоване, а також передбачено стаціонарний захист скла та спеціальне маркування (п. 4.2.7 ДСТУ-Н Б В.2.6-83:2009 «Конструкції будинків і споруд. Настанова з проектування світлопрозорих елементів огороджувальних конструкцій). Маркування наноситься на: вікна, скляні перегородки та скляні двері, з якими можливе зіткнення; розташовані в проходах суцільні, безбарвні прозорі скляні конструкції незалежно від ступеня міцності скла, із якого вони виготовлені; суцільне (без горизонтальних стиків) скло, що служить границею проходів, незалежно від його міцності, при цьому повинні виконуватись такі вимоги: маркування повинно бути добре помітним; висота маркування від 900 мм до 1500 мм від рівня підлоги. Маркування виконується одним із таких способів: шовково-трафаретний друк; піскоструминне маркування; незмивні наклейки. Маркування на скло не наноситься в тому випадку, якщо передбачено огородження, що запобігає зіткненню (п. 4.2.9, Додаток Б до ДСТУ-Н Б В.2.6-83:2009).

Оформлення знаків безпеки визначає ДСТУ ISO 3864-1:2005 «Графічні символи. Кольори та знаки безпеки. Частина 1. Принципи проектування знаків безпеки для робочих місць та місць громадського призначення».

Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»Розсилка новин