Яких вимог із охорони праці має дотримуватися ФОП при здійсненні таких видів діяльності: «Спеціалізована медична практика», «Роздрібна торгівля медичними й ортопедичними товарами в спеціалізованих магазинах»?


Яких вимог із охорони праці має дотримуватися ФОП при здійсненні таких видів діяльності: «Спеціалізована медична практика», «Роздрібна торгівля медичними й ортопедичними товарами в спеціалізованих магазинах»?

Дія Закону України «Про охорону праці» поширюється на всіх юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та на всіх працюючих.

Під час здійснення господарської діяльності суб’єкт господарювання повинен керуватися діючими нормативно-правовими актами з охорони праці, які внесені до Покажчика нормативно-правових актів з охорони праці (далі Покажчик), затвердженого наказом Державної служби України з питань праці від 24.05.2018 №55.

Під час здійснення господарської діяльності, зокрема роздрібної торгівлі, потрібно керуватися «Правилами охорони праці для об’єктів роздрібної торгівлі» НПАОП 52.0-1.01-96 (далі – Правила).

Вимоги даних Правил поширюються на всі підприємства, організації роздрібної торгівлі споживчої кооперації України, а також інших відомств і організацій незалежно від форм власності.

Правила встановлюють загальні вимоги з охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки до улаштування та утримання територій, приміщень, будівель і споруд, систем водопостачання, освітлення, опалення, каналізації та вентиляції, організації технологічних процесів і робочих місць, експлуатації торгово-технологічного та холодильного обладнання.
Правила є обов’язковими для всіх працівників роздрібної торгівлі, незалежно від форм власності, фахівців з питань охорони праці, інженерно-технічних працівників.

Водночас інформуємо, шо при відсутності у Покажчику галузевих нормативно-правових актів з охорони праці суб’єкт господарювання в своїй роботі повинен керуватися «Загальними вимогами стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників» НПАОП 0.00-7.11-12.

Автор: головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Рівненській області Володимир Швець

Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека» за матеріалами Управління Держпраці у Рівненській області.

Матеріали до теми


Що повинно бути виконано до початку основних будівельно-монтажних робіт
Замовник за 30 робочих днів до початку основних будівельно-монтажних робіт зобов’язаний повідомити територіальний орган Держпраці про дату початку робіт за ...
Про вимоги безпеки й охорони праці під час післязбиральної обробки та зберігання зернових
Триває збирання врожаю ранніх зернових культур. Однак зібране зерно треба зберегти. Технічний стан обладнання зернових токів, зерноочисних агрегатів, зерноочисно-сушильних комплексів ...
Щодо організації виконання робіт підвищеної небезпеки під час воєнного стану: рекомендації для роботодавців
Під час виконання робіт з небезпечними та шкідливими виробничими чинниками чи робіт, пов’язаних із підвищеним виробничим ризиком, нормативно-правовими актами з ...
Щодо безпеки праці під час зберігання та застосування мінеральних добрив
Мінеральні добрива є важливою складовою сучасного сільського господарства, але їх неправильне зберігання та використання може становити серйозну небезпеку для здоров’я ...