Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Які вимоги до працівників, що обслуговують електроустановки?

Працівники, що обслуговують електроустановки, зобов’язані знати ПБЕЕС, відповідно до займаної посади чи роботи, яку вони виконують, і мати відповідну групу з електробезпеки, згідно з такими вимогами:

 1. Для одержання групи I, незалежно від посади та фаху, необхідно пройти інструктаж із електробезпеки під час роботи в даній електроустановці з оформленням в журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці.
  Інструктаж з електробезпеки на I групу має провадити особа, відповідальна за електрогосподарство, або, за її письмовим розпорядженням, — особа зі складу електротехнічних працівників із групою III. Мінімальний стаж роботи в електроустановках і видання посвідчень працівникам із групою I не вимагаються.
 2. Особам, молодшим за 18 років, не дозволяється присвоювати групу вище II.
 3. Для присвоєння чергової групи з електробезпеки необхідно мати мінімальний стаж роботи в електроустановках з попередньою групою, зазначеній у додатку 1 ПБЕЕС.
 4. Для одержання груп II–III працівники мають:
  • чітко усвідомлювати небезпеку, пов’язану з роботою в електроустановках;
  • знати й уміти застосувати на практиці ці та інші правила безпеки в обсязі, потрібному для роботи, яка виконується;
  • знати будову й улаштування електроустановок;
  • уміти практично надавати першу допомогу потерпілим у разі нещасних випадків, зокрема, застосовувати способи штучного дихання й зовнішнього масажу серця.
 5. Для одержання груп IV–V додатково необхідно знати компонування електроустановок і вміти організувати безпечне проведення робіт, уміти навчити працівників інших груп Правил безпеки й наданню першої допомоги потерпілим від електричного струму.
 6. Для одержання групи V необхідно також розуміти, чим викликані вимоги пунктів Правил безпечної експлуатації електроустановок.

Джерело: Управління ДержпраціРозсилка новин