Купальний сезон у розпалі, адже спекотна погода сприяє тому, що громадяни масово вирушають на водойми, щоб освіжитися. Однак не всі українці дотримуються правил безпечної поведінки на воді, про що свідчить красномовна статистика: більше 300 загиблих на водоймах з початку року, з них тільки впродовж травня — 118 випадків.
Для того, щоб попередити людей про легковажне ставлення до безпеки – на річки та озера вийшли рятувальники ДСНС України. З усіма відпочивальниками вони щодня проводять профілактичні бесіди та наводять основні причини утоплення.
Так, фахівці Служби порятунку зазначають, що найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є саме недотримання громадянами елементарних правил безпечної поведінки. Зокрема, це купання в необладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані. Щодо надзвичайних подій за участю дітей, то нещасні випадки стаються зазвичай через те, що дорослі залишають маленьких дітей без нагляду поблизу місць із підвищеним рівнем небезпеки, або ж дозволяють дітям старшого віку самостійно відвідувати водойми.
Читайте також: Небезпечне сонце: як уберегти себе від теплового удару
Зважаючи на кількість надзвичайних подій біля водойм з початку купального сезону, Державна служба надзвичайних ситуацій України застерігає: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки! Зокрема:
- пам’ятайте – відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
- ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
- не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
- не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
- не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;
- не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
- температура води повинна бути не нижче +17 °С;
- плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 – 5 хвилин;
- слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру;
Шановні громадяни! Дбайте про власну безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!
Читайте також: Спека! Як працювати при температурі повітря 30+. Рекомендації управління Держпраці
Джерело: ДСНС України