Винахід вогнетривкої рідини для гасіння пожеж


Винахід вогнетривкої рідини для гасіння пожеж

Новий засіб пожежогасіння, що винайшли американські вчені містить тільки нетоксичні речовини, які безпечні і для рослин, і для тварин, і для людей. Крім того, всі складові доступні і недорогі, тому виробництво буде вкрай простим і економічним.

В останні десятиліття вогонь завдає все більшої шкоди природі. Від пожеж також страждають люди — особливо коли дим поширюється на сотні кілометрів. Нарешті, палаючі ліси, знижують обсяг виробленого кисню, відправляють в атмосферу вуглекислий газ.

Крім води, сучасні пожежні використовують вогнегасні агенти: поглинаючі рідини гелі та полімери. Але їх принцип дії заснований на фосфаті амонію і його похідних. Як тільки зібрана ними вода випаровується — це відбувається приблизно за годину, — засіб перестає бути ефективним, і оброблена ними територія знову стає вразливою.

Працюючи над засобом нового покоління, фахівці зі Стенфордського університету поставили завдання продовжити час випаровування води. В результаті було створено гелієвидну речовину на основі целюлози з невеликими добавками діоксиду кремнію. Вона довго залишається на поверхні не дивлячись на вітер або дощ, і це дозволяє використовувати її не тільки в момент гасіння пожеж, а й превентивно — обробивши дерева в зоні ризику.

Властивості гелю були протестовані на трав’янистій сухій ділянці в Каліфорнії. Було доведено, що вогнегасний агент продовжує захищати рослинність навіть після випадіння півтора сантиметрів опадів протягом місяця, після чого повністю розкладається. Цього достатньо для того, щоб захистити дерева в найнебезпечніший період.

Вчені додають, що обробляти великі лісові масиви поки не планується: в Каліфорнії 70% пожеж починаються з боку автомагістралей, тому достатньо буде захистити придорожні ділянки.

Джерело: Винахідник і раціоналізатор

Матеріали до теми


Основні дії в разі виникнення пожежі, пов’язаної з кисневим обладнанням
Якщо виникає пожежа, пов’язана з кисневим обладнанням, необхідно діяти негайно, щоб мінімізувати ризики. Ось кілька основних рекомендацій: Перекрити подачу кисню. ...
Зменшення ймовірності виникнення пожежі при короткому замиканні: які способи доцільно застосувати
Мінімальний переріз провідника напругою до 1 кВ за умовою забезпечення термічної стійкості та за умовою незагоряння при короткому замиканні (КЗ) визначається за виразом ...