Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Вимоги Правил безпеки під час пересування працівників територією підприємств з переробки корисних копалин

Правила охорони праці під час дроблення і сортування, збагачення корисних копалин і огрудкування руд та концентратів НПАОП 0.00-1.82-18 введені в дію наказом Міністерства соціальної політики України 15.05.2018 р. № 704 та поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форми власності та виду діяльності, яка пов’язана з виготовленням, монтажем, налагодженням, ремонтом, обстеженням, технічним діагностуванням та експлуатацією устаткування на дробильних, дробильно-сортувальних, збагачувальних, агломераційних фабриках та фабриках огрудкування (далі — фабрики).

Згідно з вимогами Правил безпеки у виробничих приміщеннях фабрики пересування працівників здійснюється передбаченими для цього технологічних проходах, маршевих сходах та майданчиках. Не допускається перехід працівників через конвеєр, труби, жолоби тощо у місцях, необладнаних перехідними містками. Усі обслуговуючі майданчики, перехідні містки та маршеві сходи мають бути міцними, стійкими та оснащені перилами висотою не менше 1 м з перекладиною та суцільною обшивкою по низу перил на висоту 0,14 м. Робочі майданчики, розташовані на висоті більше ніж 0,3 м, огороджують перилами та оснащують сходами. Майданчики для обслуговування обладнання та маршеві сходи виконують таким чином, щоб на них не затримувались волога та бруд. Маршеві сходи з кутом нахилу 45° і 60° та майданчики і огорожі до них мають бути виготовлені із прокату з вуглецевої сталі.

Усі монтажні отвори, приямки, зумпфи, колодязі, канати, розташовані в приміщеннях фабрики та на її території, огороджують перилами заввишки не менше, ніж 1 м із суцільною обшивкою по низу перил на висоту 0,14 м, а в місцях переходу оснащують перехідними містками завширшки не менше ніж 1 м. Якщо зумпфи, ями, приямки, дренажні канави або колодязі перекриті по всій поверхні настилами, що укладені врівень з підлогою або помостом, перила не встановлюються.

Відстань між машинами та апаратами, а також від стін до габаритів обладнання має бути:

  • не менше ніж 1,5 м — на основних проходах;
  • не менше ніж 1 м — на робочих проходах між машинами;
  • не менше ніж 0,7 м — на робочих проходах між стіною та машинами;
  • не менше ніж 0,7 м — на місцевих звуженнях при дотриманні нормальних робочих проходів між машинами та між стіною (будівельною конструкцією) і машиною;
  • не менше ніж 0,6 м — на проходах до баків, чанів та резервуарів для виконання робіт з обслуговування або ремонту.

Мінімальна ширина технологічного проходу, призначеного для транспортування габаритних змінних вузлів або деталей для ремонту обладнання, визначається найбільшим поперечним розміром вузлів або деталей, що транспортують, із додаванням на кожну його сторону 0,6 м.

Джерело: Управління ДержпраціРозсилка новин