Вибух у Шевченківському суді Києва


Вибух у Шевченківському суді Києва

У приміщенні суду у Шевченківському районі Києва 5 липня 2023 року стався вибух. За попередніми даними, у суді підірвав вибуховий пристрій обвинувачений, якого доставили на засідання. Він загинув унаслідок вибуху. Поранені двоє правоохоронців. Спецоперація завершилась. Слідчі з’ясовують, як вибухівка потрапила у приміщення суду.

Як інформує пресслужба Національної поліції у Telegram, на місці вибуху працює слідчо-оперативна група, спецпризначенці, вибухотехніки та кінологи.

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив у Telegram, що, за попередньою інформацією, у Шевченківському суді Києва невстановлений наразі пристрій підірвав чоловік, якого доставили на судове засідання.

У КМВА повідомили, що вибух у Шевченківському суді столиці пролунав 5 липня о 17.20. За попередньою інформацією, військовослужбовці конвойної служби Нацгвардії привезли до приміщення підсудного, який з невстановлених обставин підірвав у приміщенні суду (попередньо вбиральня) невідомий вибуховий пристрій.

Як визначати категорії приміщень з вибухопожежної та пожежної небезпеки — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

Як повідомила суддя-спікерка Ірина Фролова, вибух вчинив боєць батальйону «Січ» Ігор Гуменюк, якого обвинувачують у підриві гранати біля Верховної Ради 31 серпня 2015 року. Тоді внаслідок вибуху троє бійців Нацгвардії загинули, понад 140 людей зазнали поранень. Сьогодні суд повинен був продовжити Гуменюку запобіжний захід — він утримується в СІЗО. Обставини вибуху поки невідомі, як немає перевіреної інформації про постраждалих.

Суддя-спікерка Ірина Фролова повідомила, що вибухи пролунали під час конвоювання Гуменюка із зали судових засідань, на якому було вирішено питання продовження строку тримання під вартою. Що вибухи влаштував він — наразі не підтверджено. Правоохоронці з’ясовують обставини.

«Що відбувається в приміщенні, нікому невідомо, оскільки триває спецоперація», — зазначила Ірина Фролова.

Ідентифікація потенційно небезпечних об’єктів та об’єктів підвищеної небезпеки — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

Адвокат Гуменюка Олександр Свиридовський повідомив, що поки що немає інформації, хто спричинив сьогоднішній вибух у суді.

«Засідання закінчилося близько 17:05. Коли були вибухи, я був у приміщенні суду на другому поверсі. Але хто це зробив, немає інформації. По закінченню засідання його (Гуменюка — ред.) вивели із зали. Я не думаю, що він до цього причетний, треба офіційну інформацію», — сказав адвокат.

Він додав, що Гуменюк не один був в автозаку, там були інші затримані по інших справах. За словами Свиридовського, вибухів було багато і було чути автоматні черги.

Офіс Генпрокурора повідомив, що правоохоронці вживали заходів для затримання підозрюваного, причетного до вибуху в київському суді. Розпочато досудове розслідування за фактом спроби втечі підсудного з-під варти, вчинене способом небезпечним для життя багатьох людей (ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 393 Кримінального кодексу України).

Попередньо встановлено, що обвинувачений, якого доставили в суд для участі у судовому засіданні, перебуваючи у вбиральні, вчинив спробу втечі з-під варти. При цьому він використав невстановлений вибуховий пристрій.

 

Пізніше підсудний зачинився всередині конвойного приміщення. У прокуратурі перевіряють дані про двох постраждалих серед правоохоронців.

Вибухонебезпечне середовище: як гарантувати безпеку та зберегти кошти підприємства — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

Пізніше очільник МВС Ігор Клименко написав, що правопорушник, причетний до вибуху в суді, загинув на місці події. За попередньою інформацією, він підірвав себе. Також, за словами міністра, під час штурму приміщення були поранені двоє бійців КОРДу.

Серед іншого, голова МВС Ігор Клименко заявив на брифінгу, що слідство встановлює, яким чином у розпорядженні підозрюваного опинилася вибухівка.

«Ми не знаємо, де знаходилися вибухові пристрої, поки невідомо, чи проніс він їх у будівлю суду, чи вони вже там були», — заявив Клименко.

Він, окрім цього, підтвердив, що вибухи вчинив, попередньо, Ігор Гуменюк.

«Гуменюк підозрюваний у скоєнні тяжкого злочину 2015 року, внаслідок якого загинули 4 військовослужбовці Нацгвардії. Сьогодні його привезли на ще одне засідання суду. Вісім років це вже триває. Після засідання, яке закінчилось приблизно за дві години від початку, пан Гуменюк спочатку закрився в туалеті, після цього відкрив двері і викинув по караулу, поки ми не розуміємо, вибуховий якийсь пристрій», — розповів голова МВС.

Розроблення документів з охорони праці
Для довідок: (067) 317-58-86 

За словами Клименка, вибухів було два: «Після цього він намагався покинути залу суду несанкціоновано. Працівники конвою його зупинили пострілом у повітря. Він повернувся, забарикадувався в окремому приміщенні і після цього працівники КОРД Києва намагалися його деблокувати в цьому приміщенні».

Міністр уточнив, що перед штурмом приміщення суду правоохоронці намагалися провести переговори.

«Він не йшов на будь-який контакт. Після того, як були деблоковані двері в це приміщення, ще один вибухонебезпечний предмет був кинутий у працівників поліції. Їхнє життя врятували щити, які були перед ними», — додав Ігор Клименко. За словами міністра, працівників поліції із травмами кінцівок госпіталізували. Загрози життю немає. «Сам громадянин, попередньо, Гуменюк загинув саме від вибухового пристрою», — розповів очільник МВС.

Об’єкти з масовим перебуванням людей Як запобігти пожежі та правильно організувати евакуацію — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

Очільник Нацполіції Іван Вигівський поінформував, що станом на 20:20 спецоперація правоохоронців на місці події в Шевченківському суді завершилась. Слідчі кваліфікували подію як замах на життя працівника правоохоронного органу (ч. 2 ст. 15, ст. 348 ККУ) та замах на втечу з місця позбавлення волі або з-під варти (ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 393 ККУ).

Джерело: СУСПІЛЬНЕ


ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА: як зберегти життя/здоров’я потерпілого + практичний кейс про правила в умовах бойових дій

Спецвипуск № 1, 2023

  • Як діяти в разі виникнення забоїв, переломів, кровотеч, опіків, уражень електричним струмом
  • Як допомогти пораненим під час збройних протистоянь та транспортуванні їх в укриття
  • Багато іншого про дії при виникненні загрозливих станів для життя

Замовити

(067) 317-58-86 

Матеріали до теми


У двох областях запровадили аварійні графіки відключення світла
Тисячі споживачів залишилися без електроенергії. Сьогодні, 28 жовтня, кілька черг відключили у Сумській та Полтавській областях. У “Сумиобленерго” повідомили, що ...