Внесено зміни у порядок введення в обіг окремих засобів індивідуального захисту


Внесено зміни у порядок введення в обіг окремих засобів індивідуального захисту

Урядом активізовано роботу щодо введення превентивних, попереджувальних і профілактичних заходів, з метою уникнення можливості проникнення і розповсюдження коронавірусу інфекції СОVID-19 в країні.

Відповідно до Переліку видів продукції, щодо яких органи ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.12.2016 р. № 1069, Держпраці визначено органом державного ринкового нагляду щодо засобів індивідуального захисту.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 р. № 226 затверджено Зміни, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, у зв’язку з чим Технічний регламент засобів індивідуального захисту, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2008 р. № 761 (далі — Технічний регламент), доповнено пунктом 11, який регламентує, що на час дії пунктів 4 і 5 розділу І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 р. № 530-ІХ дія Технічного регламенту не поширюється на засоби індивідуального захисту, включені до переліку лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 р. № 224.

Для введення в обіг засобів індивідуального захисту, включених до зазначеного переліку, заявник подає до Держпраці заяву із зазначенням:

  • мети ввезення;
  • інформації щодо виробника;
  • назви виробів, код згідно з УКТЗЕД;
  • номера партії або серійного номера;
  • обсягу партії;
  • дані щодо призначення виробу та способу дії.

Заява подається дистанційно на електронну адресу (або у інший спосіб) до територіального органу Держпраці за місцем державної реєстрації заявника.

За результатами опрацювання поданих документів, Держпраці видає заявнику повідомлення про введення в обіг окремих засобів індивідуального захисту, стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів, але використання яких необхідне в інтересах охорони здоров’я.

Розгляд документів та видача повідомлення здійснюються на безоплатній основі.

З метою оперативного надання повідомлення рекомендуємо використовувати шаблон заяви.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Матеріали до теми


Вимоги безпеки й охорони праці на будівельному майданчику
Усі, хто перебуває на будівельному майданчику, зобов’язані носити захисні каски та сигнальні жилети. Керівники робіт, інженерно-технічні працівники, стропальники та особи, ...
Рекомендовані заходи з гігієни праці у зварювальному виробництві
Заходи, які допоможуть забезпечити належні умови праці Організаційні заходи: – проведення атестації робочих місць за умовами праці (дослідження санітарно-гігієнічних факторів ...