«Вартість» гендерної нерівності на ринку праці


«Вартість» гендерної нерівності на ринку праці

За підрахунками Державного центру зайнятості, у середньому жінки заробляють менше за чоловіків усього на 108 грн, але якщо аналізувати за сферами діяльності, то можна виявити більш відчутну різницю.

Жінки заробляють більше лише у сферах освіти й охорони здоров’я. У чоловіків зарплата вища на 5-12 % навіть у галузях харчування й торгівлі. При цьому, за даними опитування, у цих сферах зайнято більше жінок.

 

Якщо говорити про керівні посади, то дисбаланс ще відчутніший, в Україні, налічується всього біля 18 % керівниць.

Читайте також: Про гендерну рівність у сфері праці

За підрахунками McKinsey & Company (міжнародна компанія, що працює у сфері менеджмент-консалтингу та спеціалізується на вирішенні завдань, пов’язаних зі стратегічним управлінням), гендерна нерівність коштуватиме світові близько 12 трлн доларів до 2025 року. Дослідники Центру економічної стратегії підрахували: якщо рівень зайнятості жінок в Україні був би таким, як у Швеції (лідер серед розвинених країн за рівнем зайнятості жінок), то ВВП країни зріс би на 9 % або 19 млрд дол (за рівнем ВВП 2021 року). Гендерна рівність економічно вигідна.

Читайте також: Різні вимоги щодо охорони праці жінок і чоловіків не є дискримінацією за ознакою статі у сфері праці

Джерело: Управління Держпраці

Передплата 2024

Матеріали до теми


З 1 листопада 2024 року спеціальність «Охорона праці» повернулася у вищі навчальні заклади України
Кабінет Міністрів України постановою від 30.08.2024 № 1021 «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється ...